Тин Водопивец и Перица Јерковиќ гостуваат во Скопје

2 копии

Проектот на Балкан Стенд-ап - “Комедијата не запира повеќе” продолжува на 16 февруари во 22 часот, повторно во дискотеката 69, со гостувањето на ѕвездите од првиот одржан “Балкан Стенд-Ап” (во клубот Хард Рок), Тин Водопивец и Перица Јерковиќ. Сосема нов материјал пред скопската публика од изведувачите кои ги освоија симпатиите на македонската публика на првиот балкански стенд-ап собир кај нас. Проектот е под генерално покровителство на винаријата Сковин, а истиот е помогнат од словенечката амбасадa во Република Македонија и телекомуникациската компанија ONE. Картите се веќе во продажба (од 06.02) преку продажната мрежа на Купи Карти за се . Цената за ова Стенд-Ап уживање e само 150 денари !!!
| | веќе видена | слични

Проектот на Балкан Стенд ап - “Комедијата не запира повеќе” продолжува на 16 февруари во 22 часот, повторно во дискотеката 69, со гостувањето на ѕвездите од првиот одржан “Балкан Стенд-Ап” (во клубот Хард Рок), Тин Водопивец и Перица Јерковиќ. Сосема нов материјал пред скопската публика од изведувачите кои ги освоија симпатиите на македонската публика на првиот балкански стенд-ап собир кај нас. За потсетување, Тин Водопивец е пионер на словенечкиот стенд-ап. Тин е првиот комичар од целиот Балкан што имал свој настап во клубот Comedy Store во Лондон, каде веќе се преставиле ѕвезди како Jerry Seinfeld, Chris Rock, Robin Williams, Mike Myers и сите најдобри англиски комичари. Денеска е доста популарен во својата земја и е редовен гостин настапувач на словенечките телевизии. Во неговото резиме се вброени повеќе настапи на приеми на словенечкиот премиер, настап пред концертот на Хулио Иглесијас во салата Тиволи и многу настапи на корпоративни настани. Настапува на словенечки, српско-хрватски и сé почесто на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 191 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тин Водопивец и Перица Јерковиќ гостуваат во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: