Тин Водопивец и Перица Јерковиќ гостуваат во Скопје

2 копии

Проектот на Балкан Стенд-ап - “Комедијата не запира повеќе” продолжува на 16 февруари во 22 часот, повторно во дискотеката 69, со гостувањето на ѕвездите од првиот одржан “Балкан Стенд-Ап” (во клубот Хард Рок), Тин Водопивец и Перица Јерковиќ. Сосема нов материјал пред скопската публика од изведувачите кои ги освоија симпатиите на македонската публика на првиот балкански стенд-ап собир кај нас. Проектот е под генерално покровителство на винаријата Сковин, а истиот е помогнат од словенечката амбасадa во Република Македонија и телекомуникациската компанија ONE. Картите се веќе во продажба (од 06.02) преку продажната мрежа на Купи Карти за се . Цената за ова Стенд-Ап уживање e само 150 денари !!!
| | веќе видена | слични

Проектот на Балкан Стенд ап - “Комедијата не запира повеќе” продолжува на 16 февруари во 22 часот, повторно во дискотеката 69, со гостувањето на ѕвездите од првиот одржан “Балкан Стенд-Ап” (во клубот Хард Рок), Тин Водопивец и Перица Јерковиќ. Сосема нов материјал пред скопската публика од изведувачите кои ги освоија симпатиите на македонската публика на првиот балкански стенд-ап собир кај нас. За потсетување, Тин Водопивец е пионер на словенечкиот стенд-ап. Тин е првиот комичар од целиот Балкан што имал свој настап во клубот Comedy Store во Лондон, каде веќе се преставиле ѕвезди како Jerry Seinfeld, Chris Rock, Robin Williams, Mike Myers и сите најдобри англиски комичари. Денеска е доста популарен во својата земја и е редовен гостин настапувач на словенечките телевизии. Во неговото резиме се вброени повеќе настапи на приеми на словенечкиот премиер, настап пред концертот на Хулио Иглесијас во салата Тиволи и многу настапи на корпоративни настани. Настапува на словенечки, српско-хрватски и сé почесто на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Изјавите на претставниците на власта дека цензусот и не бил така битен за конечниот резултат на претстојниот референдум значат дека политичката борба ќе ...
сите 337 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Доколку се стремите кон бизнис напредок, ќе морате да бидете послушни и без прашања да ги усвојувате одлуките за авторитет декретите на ...
сите 50 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со претседател на словенечкиот Државен збор на Дејан Жидан ги истакна исклучително високите пријателски односи со ...
сите 41 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тин Водопивец и Перица Јерковиќ гостуваат во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: