Колумбијците што промашија пенал подобро да не се враќаат дома


2 копии

„Ја изневеривте нацијата. Вашата смрт е единствено решение“, стигнуваа заканувачки пораки од колумбиската јавност на сметка на репрезентативците Карлос Бака и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фудбалската репрезентација на Колумбија вчера по драмата во мечот со Англија испаднала од Светското првенство во Русија, по изведувањето на пеналите. ...
| | веќе видена | слични

Колумбија синоќа немаше среќа и на пенали беше елиминирана од Англија, во осминафиналето на Светското првенство во Русија. Јужноамериканците дадоа гол во 93 ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Колумбија вчера по драмата со пеналите и поразот против Англија го заврши настапот на Светското првенство во Русија. Колумбиските трагичари по ...
| | веќе видена | слични

Колумбија загуби на пенали од Англија во осминафиналето од Мундијалот, а многумина се присетија на катастрофата која се случи во минатото. СП 2018 Колумбијците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на Европската комисија, Франс Тимерманс претстави услови за одложување на брегзит и ги повика Британците да останат во царинската унија на ...
сите 269 | | | веќе видена

Kандидатот за претседател, Стево Пендаровски, попладнево учествуваше на граѓанска трибина во Штип. Како што информираат од СДСМ, во дебатата Пендаровски го ...
сите 132 | | | веќе видена

Гордана Силјановска – Давкова денеска ги посети граѓаните од општина Росоман. Таа од таму порача дека претседателските избори се значајни, и дека не смеат да ...
сите 174 | | | веќе видена

Утре ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од западен правец. До вторник претпладне ќе се задржи стабилно, суво и топло време. Во вторник во ...
сите 204 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 150 | | | веќе видена

Холандија и САД постигнаа договор да се користи инфраструктурата на холандскиот карипски остров Курасао за евентуално препраќање на хуманитарната помош за ...
сите 119 | | | веќе видена

53.972 гласачи се проверени за претседателските избори и предвремените избори за градоначалници во општините Охрид, Ново Село и Дебар. За 517 граѓани е ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колумбијците што промашија пенал подобро да не се враќаат дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: