Коловски - Дигиталната архива на македонската музичка критика крие ненасетени можности

Музикологот Марко Коловски е еден од ретките во македонската музичка култура кој не знае за одмор. Ниту кому несомнено му недостигаат идеи каде да ги насочи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државјанството за Албанците да гласи “на Македонија“ а не “македонско“, еднаквата грижа за сите граѓани од Македонија во дијаспората како и означување на ...
сите 210 | | | веќе видена

Францускиот претседател, Емануел Макрон, испрати писмо до Французите, во кое тој го повикува народот на голема национална дебата и решавање на кризата што ја ...
сите 172 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1, новинарите Јана Јосифоска и Влатко Чаловски разговараа со колегата Деан Андоновиќ за актуелните светски настани. Повторно во фокусот е ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коловски - Дигиталната архива на македонската музичка критика крие ненасетени можности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: