Колку пари „врти“ Епл?! (видео)

Неодамна беше објавено дека Епл го имаше најдоброто тримесечје во историјата на компанијата со „свртени“ неверојатни 46.33 милијарди долари или добивка од 13.06 милијарди долари. 46.33 милијарди долари звучи многу, но колку многу?! Еве погледнете во видеото што значат толку пари, а тука ќе најдете и многу повеќе (луди) споредби.
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева која беше идолизирана како симбол на борбата со високата корупција и организиран криминал заврши во притвор. Шефицата на СЈО доби 30 дена притвор ...
сите 940 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку пари „врти“ Епл?! (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: