Пеперси на новогодишна „свирка“ кај Абрамович

Оваа година рускиот милијардер Роман Абрамович ќе организира новогодишна забава вредна 5 милиони фунти, на која ќе присуствуваат 300 одбрани гости. Забавата ќе се одржи на имотот на Абрамович на карипскиот остров Сент Бартс, а гостите ќе ги забавуваат славните Ред Хот Чили Пеперс, кои од оваа „тезга“ ќе заработат 5 милиони фунти. Инаку сопственикот на Челси имотот го купил од американското семејство Рокфелерови за 85 милиони фунти. Забавата на плажата ќе трае од 22 од 4 часот, по што гостите можат да се повлечат во своите супер луксузни јахти, од кои секако најголема е 300 милиони фунти вредната „Еклипс“ на Абрамович, пренесува Дејли Телеграф. Можеби светот е во економска криза, но ова е највредната новогодишна забава која рускиот милијардер ја организирал досега.
| | веќе видена | слични

Сопственикот на фудбалскиот клуб Челзи, Роман Абрамович, го ангажирал бендот да ги забавува гостите на неговата журка за Нова година. Калифорнискиот бенд ќе настапи на 31 декември на имотот на рускиот милијардер Роман Абрамович, на карипскиот остров Сен Барт, пред околу 300 поканети гости. Американските и британските медиуми пишуваат дека хонорарот на бендот Red Hot Chili Peppers во „најлудата ноќ“ не е познат, но дека Абрамович за организацијата на дочек на 2012 година издвоил речиси 8 милиони долари. Минатата година на дочек на новата година беа Деми Мур, девојката од Transformers - Роузи Ханингтон Вајтли и Џорџ Лукас.
| | веќе видена | слични
4 копии

Американската група „Red Hot Chili Peppers“ на новогодишната ноќ ќе настапи на имотот на рускиот милијардер Роман Абрамович. Како и секоја година Абрамович ќе ја дочека Новата година на својот имот на карипскиот остров Сен Барт, а на гала вечерата кај овој милијардер ќе се веселат околу 300 гости, како и неговата девојка Даса Зукова. Според пишувањата на медиумите тој за забавата издвоил 7,8 милиони долари. Гостите по завршувањето на забавата, која ќе трае од 22 до 4 часот наутро, ќе одат на спиење во неговата луксузна јахта на шест ката која вреди околу 470 милиони долари. На имотот, кој претходно го поседувале американските тајкуни Рокфелер, се наоѓаат бројни базени и бунгалови. Минатата година на листата гости се нашле и актерката Деми Мур, манекенката Роузи Ханингтон-Вајтли, некогашниот супрмодел Стефани Сејмор, како и филмскиот режисер Џорџ Лукас, а за доброто расположение на гостите се грижела групата „The Black Eyed Peas“.
| | веќе видена | слични

Како и секоја година досега, 45-годишниот милијардер Роман Абрамович ќе ја дочека Новата година на гала-забава со пријателите на својата скапоцена јахта на карипскиот остров Сен Барт, а подготовките се одвиваат со полна пареа, пишува „Дејли мејл“ Овој пат специјално за него ќе свират култните „Ред хот чили пеперс“. Шесткатната јахта ќе ги вдоми пријателите на рускиот богаташ, како и неговата девојка, 30-годишната Даша Зукова. Како што тврдат упатени извори, забавата на „Еклипса“ ќе биде блескава како и секоја година, што го потврдува и фактот дека „Пеперси“ ќе свират само за милијардерот и за неговите приближно 300 гости. - Одам на Сен Барт за празниците. Им благодарам на сите обожаватели на нашите концерти оваа година. Беше вистинска чест и задоволство - напиша музичарот Чед Смит од „Пеперси“ на Твитер. Минатата година на прославата на Абрамович настапуваше групата „Блек ајд пис“, а во претходните години таа чест ја имаа Принс и Бијонсе.
| | веќе видена | слични

Додека ние размислуваме каде ќе ја поминеме најлудата ноќ во годината и сме во дилема дали да ја дочекаме новата година во домашна атмосфера или во некој локал, познатите личности и оние со подлабок џеб, "мака мачат" која позната музичка ѕвезда да им "пее на увце" за дочекот на Новата 2012 година! Американската група "Red Hot Chili Peppers" на новогодишната ноќ ќе има настап на имотот на рускиот милијардер Роман Абрамович, пренесуваат денес британските медиуми. Како и секоја година, Абрамович ќе ја дочека Новата година на својот имот на Карипскиот остров Сен Барт, а на гала вечерата кај овој милијардер ќе се веселат околу 300 гости, како и неговата девојка Даша Жукова (30). Според пишувањата на медиумите, Абрамович за оваа гала вечер одвоил "скромни" 7,8 милиони долари. По забавата која ќе трае од 22 часот до 4 часот наутро, гостите ќе одат на спиење во луксузната јахта на Абрамович која вреди околу 470 милиони долари. На имотот, кој претходно го поседувале американски тајкуни Рокфелери, се наоѓаат бројни ...
| | веќе видена | слични

Како и секоја година, милијардер Роман Абрамович ќе ја дочека Новата Година глаурозно заедно со неговите пријатели на неговата јахта која во моментот се наоѓа на Карибскиот остров, Сен Барт. Јахтата од шест ката ќе биде преполна со пријателите на рускиот богаташ и на неговата девојка, Даша Зукова (30 години). Како што изјави еден од гостите, на јахтата ќе има одлична забава, а вечерта ќе настапи групата Red Hot Chili Peppers пред околу триста гости. “Одиме за Сан Барт за време на празниците. Благодариме на сите фанови кои беа на нашите концерти оваа година. Тоа беше вистинска чест и задоволство”, напиша Смит на својот профил на Твитер.
| | веќе видена | слични

Роман Абрамович сигурно знае како да направи неповторлива новогодишна забава.... Сопственикот на фудбалскиот клуб "Челзи" ќе потроши милиони за луксузен дочек на островот St.Barths. Абрамович ги ангажирал популарните Red Hot Chilli Peppers за новогодишната ноќ, да забавуваат 300 гости до раните утрински часови. Покрај луксузната храна и пијалоци, се најавува и спектакуларен огномет, а за целата забава ќе се одвојат 5 милиони фунти. Забавата ќе биде во имотот на Роман од 58 милиони фунти, каде што забавате ќе почне од 22 часот, а ќе трае до 4 наутро. Рускиот богаташ очигледно сака да ја надмине прославата од минатата година, кога атмосферата ја загравале познатите Black Eyed Peas. Многу познати личности од филмската и музичката сцена ќе присуствуваат на неговиот дочек, а некои од нив се Деми Мур, Орландо Блум, Елен Дегенерес.
| | веќе видена | слични
3 копии

На својот имот на Карибите Рускиот милијардер Роман Абрамович (45) и неговата партнерка Даша Зукова (30) организираат приватен дочек на Новата година на нивниот имот на островот Сент Бартс на Карибите за околу 300 одбрани гости од разни страни на светот, јави дописникот на МИА од Лондон. Забавата се проценува дека ќе чини повеќе од пет милиони фунти, а за доброто расположение на домаќините и на гостите ќе се погрижи рок-групата Ред хот чили пепрс. Имотот на островот Сент Бартс порано му припаѓаше на семејството на американските банкари Рокфелер и на него Абрамович нема ништо изменето. Имотот што тој го купи за 58 милиони фунти има неколку базени, повеќе павилјони распоредени низ тропската шума, како и бунгалови на плажата, во кои отседнуваат гостите. Ова не е првпат Абрамович да приредува вакви ексклузивни забави за дочек на Новата година. Во минатата година меѓу познатите гости беа американската актерка Деми Мур и режисерот Џорџ Лукас, додека една година пред тоа, кога за забавата се грижеа Бионсе и Принс, ...
| | веќе видена | слични

Познатиот руски милијардер и еден од најбогатите луѓе на светот, Роман Абрамович, секоја година организира незаборавни новогодишни забави. Па и оваа година нем ада отстапи од новогодишното “правило“ па за најлудата ноќ неговите пријатели ќе уживаат на јахтата "Eclipse" со најпознатата група Red Hot Chili Peppers. Овој 45 годишен милијардер е познат по организирање забави со светски познати ѕвезди. И оваа година Абрамович не губи време, за новогодишната вечер заедно со неговата девојка Даша Зукова и со други 300 гости, рускиот милијардер ќе се забавува со легендарната рок група Red Hot Chili Peppers.
| | веќе видена | слични

Пеперси се ангажирани да свират на новогодишната забава на Роман Абрамович и се шпекулира дека таа свирка ќе чини околу 5.000.000 фунти. Еден од најпознатите рок бендови ќе обезбедат забава за рускиот милијардер Роман Абрамович и неговите 300 гости на неговиот имот вреден 58.000.000 фунти на островот St. Barts. Според британските објавувања од „Телеграф“, на поканетите им било кажано да бидат облечени во „островски стил“. Церемонијата ќе започне во 10:00 со забава за богатите и славните се до 4:00 наутро, по што сите ќе имаат можност да се одморат во супер јахти. Листата на гости за оваа година се уште не е позната. Во 2010, Деми Мур, Роси Ханингтон, Елен Дегенерес и Џорџ Лукас беа меѓу најголемите имиња кои присуствуваа. Во меѓувреме, Стиви Вондер, исто така има големи планови за најзначајната вечер. Според некои шпекулации, ѕвездата ќе заработи 1.000.000 долари во Космополитан во Лас Вегас. Минатата година казиното потроши по 1.000.000 долари за изведбите на Колдплеј и Џеј-Зи.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 562 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 681 | | | веќе видена

Пејачката Јелена Карлеуша која што изминативе неколку денови е меѓу најозборуваните личности и меѓу најактуелните во медиумите на балканот се огласи на својот ...
сите 187 | | | веќе видена

Пет илјади демонстранти од „жолтите елеци“ денеска маршираа во Париз, што е десети викенд по ред, против владата на францускиот претседател Емануел ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пеперси на новогодишна „свирка“ кај Абрамович

Од:
До кого (е-маил):
Порака: