Грабар-Китаровиќ: Хрватите и Албанците се браќа по оружје

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ беше вистинска атракција на Мундијалот во Русија – за време на натпреварите на репрезентацијата облечена ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ одлучила да продолжи со својата мала традиција и да го прегрне за време на посетата, својот словенечки ...
| | веќе видена | слични

 Колинда Грабар Китаровиќ е првата жена претседател на Хрватска, која е пример за многу жени во регионот. Таа посебно се прослави со својата скромност и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот министер за одбрана, Александар Вулин, во врска со изјавата на хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ, дека Хрватите и Албанците се браќа ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Словенија Борут Пахор објави на Твитер дека во Љубљана имал неформален состанок со претседателката на Хрватска Колинда Грабар - Китаровиќ, не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Исклучително значајна заради моментот во кој се случува, но и сигнал за продлабочување на традиционално добрите македонско-американски односи. Вака домашната ...
сите 287 | | | веќе видена

Скопски Аеродром од синоќа е во центарот на вниманието, откако жителите на зграда во „Скопјанка“ беа евакуирани поради неподонослива миризба. Вистинска драма ...
сите 159 | | | веќе видена

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателката на Судечкиот совет Добрила Кацарска останува судијка во предметот за организираниот напад во Собранието на 27 април 2017. Кривичниот суд донесе ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грабар-Китаровиќ: Хрватите и Албанците се браќа по оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: