Колапс на човештвото: Во една од најлибералните земји `никнува` европски Алкатраз


Островот Линдхолм во Данска, една од најлибералните земји на ЕУ, наскоро ќе стане вистински Алкатраз. На него ќе бидат сместени мигранти со криминално минато, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Данската Влада објави дека планира да гради девет вештачки острови на територијата на Копенхаген, кои треба да генерираат обновлива енергија. Изградбата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приватниот вештачки остров Ал Марџан во Обединетите Арапски Емирати се продава за 410 милиони евра. На купците им нудат погодности како ослободување од данок ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Овој вештачки направен остров покрај брегот на Арапскиот полуостров се протега на 267 хектари со плажи , хотели со пет ѕвездички , клубови и поглед кон ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 865 | | | веќе видена

Позицијата на Макрон да го блокира пристапувањето на нови членки на Унијата е целосно оправдана, смета бугарскиот европратеникот Иво Христов, кој целосно ги ...
сите 436 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колапс на човештвото: Во една од најлибералните земји `никнува` европски Алкатраз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: