Лицата кои имаат недостаток на сон се склони кон дебелеење и прејадување

Недостатокот на сон беше долго поврзуван со дебелината, но главниот виновник во тоа не е посегнувањето кон храна во текот на ноќта, туку во нарушувањето на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Викендов на барање на жителите, хеликоптер на АРМ достави храна и помош од „Црвен крст“, во селата Брест и Малино маало. Армијата е секогаш тука за своите ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лицата кои имаат недостаток на сон се склони кон дебелеење и прејадување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: