Коки за разводот: Не го коментирам приватниот живот, напишете што сакате

3 копии

Деновиве дел од домашните медиуми пишуваат дека музичарот Никола Јанков – Коки, кој беше дел од дуото “Дуле и Коки”, и неговата сопруга Росана се разведуваат. Двојката која повеќе од 10 години е во брак и ја имаат ќерката Лара, наводно решила да стави крај на бракот, а чаршијата на големо бруи дека музичарот веќе и се отселил од нивниот заеднички дом и живее сам во изнајмен стан. – Не сакам да зборувам за мојот приватен живот, ниту пак сакам да коментирам. Напишете што сакате, изјавил Коки за Вечер Прес. Сопругата Росана го изјавила истото и потенцирала дека не планира да го коментира својот однос со Коки. Се разведуваат Коки и Росана
| | веќе видена | слични

Деновиве домашните медиуми пишуваат дека музичарот Никола Јанков – Коки, кој беше дел од дуото “Дуле и Коки”, и неговата сопруга Росана Јанков инаку портпарол во АМСМ се разведуваат. Двојката која повеќе од 10 години е во брак и ја имаат ќерката Лара, наводно решила да стави крај на бракот, а чаршијата на големо бруи дека музичарот веќе и се отселил од нивниот заеднички дом и живее сам во изнајмен стан. – Не сакам да зборувам за мојот приватен живот, ниту пак сакам да коментирам. Напишете што сакате, изјавил Коки за Вечер Прес. Сопругата Росана го изјавила истото и потенцирала дека не планира да го коментира својот однос со Коки. „За мојот приватен живот, немам коментар. За сите мои професионални ангажмани ви стојам на располагање“ – изјави Росана за „Женски магазин“. Коки и Росана со години важеа за еден од најстабилните парови во македонскиот џет-сет, брак проследен без скандали и далеку од очите на јавноста. Росана во едно интервју раскажа дека парот се запознал пред 16 години, кога Росана работела како ...
| | веќе видена | слични

Деновиве дел од домашните медиуми пишуваат дека музичарот Никола Јанков – Коки, кој беше дел од дуото „Дуле и Коки”, и неговата сопруга Росана се разведуваат. Двојката која е во брак повеќе од 10. години и ја имаат ќерката Лара, наводно решила да стави крај на бракот, а чаршијата на големо бруи дека музичарот веќе и’ се отселил од нивниот заеднички дом и живее сам во изнајмен стан. „Не сакам да зборувам за мојот приватен живот, ниту пак сакам да коментирам. Напишете што сакате“, изјавил Коки за Вечер Прес. Сопругата Росана го изјавила истото и потенцирала дека не планира да го коментира својот однос со Коки. Популарниот музичар и неговата сопруга Росана, инаку портпарол во АМСМ, ја имаат ќерката Лара. Росана не ги негирала, ниту ги потврдила гласините дека на бракот со Коки по десет години му доаѓа крајот. „За мојот приватен живот, немам коментар. За сите мои професионални ангажмани ви стојам на располагање“, изјавила Росана за „Женски магазин“. Се обидовме да стапиме во контакт со Коки Јанков, со цел од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 112 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 424 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 84 | | | веќе видена

Боливискиот претседател Ево Моралес, кој во неделата си поднесе оставка под притисок и ја напушти Боливија по протестите и насилството по изборите на 20 ...
сите 251 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вели дека одлуката државата да не воведе санкции кон Руската федерација е наследена и донесена пред неколку години. „Земјава е ...
сите 327 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коки за разводот: Не го коментирам приватниот живот, напишете што сакате

Од:
До кого (е-маил):
Порака: