Мајка-монструм пробала да си го убие бебето оти личело на сверквата!

Мајка оставила 17-месечно бебе да смрзне во соба, оти и сметало тоа што личи на најзиниот маж и свекрва и. Полицијата ја пронашла малата Изабела Скинер премрзната, заклучена во соба, бидејќи нејзината мајка ја заклучила, па и пуштила и клима. Изабела поради хипотермија е пренесена во болница во Флорида и нејзината состојба е многу тешка. Бебето толку многу смрзнало што лекарите не успеале да му ги исправат нозете, кои ги бебето ги собрало, за да може некако да се затопли. Според наводите, мајката Алиша Скинер (22) бебето го малтретирала и злоставувала со недели, бидејќи бебето наликувало на својот татко, и на баба и. Мајката не му ги менувала пелените, ја оставала без храна, а потоа насилно ја хранела, по што организмот на бебето лошо реагирал. Во станот во кој живееле, пронајдени се шишиња со млеко, во кои имало и црви, бидејќи мајката не водела никаква грижа. Мажот кој доаѓал во нејзината куќа, на обвинителот му рекол дека Скинер само еднаш го изнела бебето од собата. Бебето, како што тврдат, не смеело ...
| | веќе видена | слични

Бебињата во текот на периодот на греење, како и во текот на потоплиот период од годината повеќе се потат од возрасните, поради што потребно е често да ги поите со вода. Еве што треба да знаете за тоа... (читај повеќе)
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 228 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен североисточен ветер. Во Маврово утринската температура ...
сите 264 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајка-монструм пробала да си го убие бебето оти личело на сверквата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: