Тајната на убавото лице на Скарлет Јохансон

Убавата холивудска русокоса која често ја нарекуваат модерната Мерлин Монро, има свои мали тајни за разубавување кои денес ги сподели со нас. Скарлет Јохансон откри дека своето лице го чисти и негува со јаболков оцет. Таа смета дека овој производ може да биде груб кон кожата, но дека е многу ефикасен кога се во прашање неправилности. - Ги истражував природните препарати за нега на кожата, и увидов дека јаболковиот оцет е многу ефикасен. Можеби не е многу паметно да се користи како тоник, но ако имате одредена област што е нападната со мозолчиња, оцетот е идеален лек – открива Скарлет.
| | веќе видена | слични
2 копии

Прекрасната актерка Скарлет Јохансон ни ја откри нејзината тајна за убавина. Ве интересира која е нејзината тајна? Таа своето лице го чисти со јаболков оцет. „Иако јаболковиот оцет може да биде многу агресивен за кожата, се покажа како многу ефективно средство за држење на акните под контрола“ – изјавила славната актерка. Ќе и’ веруваме на зборовите, бидејќи иако се ближи до прагот на четвртата деценија, Скарлет изгледа одлично, и токму таа е заштитно лице на парфемот на „Desire“ на славниот моден пар Долче и Габана. „Го обожувам тој парфем, многу е женствен и најдобро е да се носи ноќе. За преку ден користам цветни мириси. Сакам да ги комбинирам и никогаш не користам само еден парфем“ – додала.
| | веќе видена | слични

Останато

Влада на Тереза Меј сé уште работи на прашањето што да побара од Европската унија со цел да ја реши загриженоста на пратениците во врска со планот за ...
сите 420 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 159 | | | веќе видена

Државите признаваат држави, а не народи или нации, самоопределувањето не може да биде предмет во договорите, рече алтернативниот министер за надворешни работи ...
сите 306 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Грчкиот парламент се очекува во вечерните четврточни часови да го ратификува Преспанскиот договор со Македонија за решавање на деценискиот спор за името на ...
сите 88 | | | веќе видена

Со секоја своја постапка ВМРО-ДПМНЕ и антизападниот Мицкоски покажуваат дека се против заедништвото, против напредокот, против европските вредности и концептот ...
сите 199 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија и додаваат дека засега забележани се врнежи од ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тајната на убавото лице на Скарлет Јохансон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: