Кој е најдобриот реп за вашиот облик на лицето?

Фризерите велат дека многу жени не знаат репот да го донесат во рамнотежа со обликот на лицето. Целта при врзувањето на репот би требало да зависи од обликот на лицето и волуменот на косата. Еве во продолжение неколку добри примери. Округло лице Квадратно лице Срцелико лице Овално лице
| | веќе видена | слични

Останато

По наредба на директорот на БЈБ, обвинетиот Митко Чавков било одземањето на дисковите со снимките од безбедносните камери во Собранието, потврди собраниската ...
сите 252 | | | веќе видена

До сабота времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, преку денот претежно сончево со пораст на дневните температри, соопшти Управата за ...
сите 285 | | | веќе видена

Полициските службеници имаат оперативни информации дека криминална група од територијата на Црна Гора се обидела да ја убие новинарката на „Вијести“ Оливера ...
сите 51 | | | веќе видена

СДСМ предизборите ветуваше дека откако ќе дојдат на власт ќе прават проекти, ќе донесат подобар живот, ќе ги вратат младите, ветуваа се и сешто само да се ...
сите 141 | | | веќе видена

„Наместо да шири лажни вести и создава конструкции, ВМРО-ДПМНЕ прво треба да каже дали ќе учествува на референдумот во недела.Јасна е намерата на опозициската ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој е најдобриот реп за вашиот облик на лицето?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: