Кои се 10-те најголемите ‘тепачи’ во Премиер Лигата?

2 копии

Минатиот викенд бевме сведоци на хорор фаул од страна на Калум Мекманаман од Виган врз Масадио Хаидара од Њукасл, кој на крајот избегна казна. Никој не може да го обвини 21 годишниот Калум дека намерно сакал така да стартува, но сепак тоа беше крајно опасен прекршок кој за среќа на Масадио и Њукасл, помина без посериозна повреда на фудбалерот. Затоа се решивме да ви ги прикажеме 10-те најголеми ‘тепачи’, или оние што најмногу фаулираат во Премиер Лигата. Погледнете… 10. Луис Суарез и Крег Гарднер: 46 фаули 8. Клаудио Јакоб: 47 фаули 4. Сајдвел (Фулам), Џонсон (Норич), Бентеке (Астон Вила) и Шнајдерлин (Саутемптон): по 53 направени фаули 3. Микел Артета: 59 фаули 1. Грен Холт и Маруан Фелаини на делба на првата позиција со по 67 направени фаули
| | веќе видена | слични

Минатиот викенд бевме сведоци на хорор фаул од страна на Калум Мекманаман од Виган врз Масадио Хаидара од Њукасл, кој на крајот избегна казна. Никој не може да го обвини 21 годишниот Калум дека намерно сакал така да стартува, но сепак тоа беше крајно опасен прекршок кој за среќа на Масадио и Њукасл, помина без посериозна повреда на фудбалерот. Затоа се решивме да ви ги прикажеме 10-те најголеми „тепачи“, или оние што најмногу фаулираат во Премиер Лигата. Погледнете... 10. Луис Суарез и Крег Гарднер: 46 фаули 8. Клаудио Јакоб: 47 фаули 4. Сајдвел (Фулам), Џонсон (Норич), Бентеке (Астон Вила) и Шнајдерлин (Саутемптон): по 53 направени фаули 3. Микел Артета: 59 фаули 1. Грен Холт и Маруан Фелаини на делба на првата позиција со по 67 направени фаули
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 77 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 162 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се 10-те најголемите ‘тепачи’ во Премиер Лигата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: