Парче пелин, парче чоколадо


Промената на Уставот за Македонците звучи лошо, но ако ја поврземе со прифаќањето од грчка страна на македонскиот јазик и националност со нормален превод, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Во пресрет на новата рунда преговори, в четврток во Охрид, грчки Катимерини објави сензационална вест - дека двете страни се блиску до формула која ќе биде ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Австралиски огранок на грчката Панмакедонска асоцијација ја објаснува смртната закана кон Владата на Алексис Ципрас ако прифати зборот Македонија да биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Нола Исмајлоска-Старова, на својот Фејсбук профил сподели став во однос на референдумот и претстојното гласање во Собранието за ...
сите 94 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 116 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 51 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 77 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 255 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Парче пелин, парче чоколадо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: