Нимиц им пиша на Димитров и Коѕијас во пресрет на новата средба во Охрид


9 копии

Медијаторот Метју Нимиц им испратил писмо на шефовите на дипломатиите на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, во кое ја опишува актуелната ...
| | веќе видена | слични

Шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас, не гледа оптимистички дека Македонија ќе добие покана за членство во НАТО уште на самитот на алијансата во јуни. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На следниот НАТО самит, Македонија нема да стане членка, бидејќи е краток временскиот рок, се изјасни шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас во интервју за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии

Речиси шест од 10 Грци се согласуваат со решение со сложено име за севкупна употреба, на македонски јазик без превод, пропратено со промена на Уставот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на грчката опозициска Неа Демократиа, Адонис Георгиадис оцени дека нема да има договор за името, па затоа лидерот на независни грци и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 163 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нимиц им пиша на Димитров и Коѕијас во пресрет на новата средба во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: