Грчката дијаспора му пиша на Трамп против Преспанскиот Договор: Претседателе стори нешто


Протестираат поради Преспанскиот договор а потоа презентираат голем број, наводнo историски информации, со кои се обидуваат да докажат дека, како што пишува, ...
| | веќе видена | слични
13 копии
9 копии

Опозициските, Нова демократија и ВМРО-ДПМНЕ користат остар говор на омраза и помалку загрижувачко е несогласувањето на овие партии околу договорот за името ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, неочекувано го стави традиционалниот грчки пријател и сојузник Србија во негативен контекст ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, кој со својата партија остро го критикува Преспанскиот договор, даде на знаење дека ќе го почитува ако дојдат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 163 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчката дијаспора му пиша на Трамп против Преспанскиот Договор: Претседателе стори нешто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: