Ципрас: Посакувам соседот да ги исполни обврските од Договорот


Преспанскиот договор за името се дискутираше на академската конференција во грчкото МНР, конференција на која завршниот говор го одржа грчкиот шеф на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Посакувам, некои да не користат едно прашање од надворешната политика за внатрешно политичка употреба. Бидејќи гледам дека постои обид за поврзување на ...
| | веќе видена | слични
16 копии
2 копии

Северна Алјаска наместо Северна Македонија за Никос Коѕијас било многу по прифатливо, но шефот на грчката дипломатија тврди дека претходните влади веќе го ...
| | веќе видена | слични

„Прашајте ме дали ми се допаѓа Северна Македонија. Не. Јас ќе сакав да се викаат Северна Алјаска, но веќе постоеше согласност за сложено име што ќе го содржи ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 691 | | | веќе видена

-Нека продолжи традицијата, младите да ја практикуваат, тие се тие што треба да ја градат државата, изјави Златановски. Тој верува дека ќе го следи ...
сите 322 | | | веќе видена

Јелена повторно се огласила од Кина, но Душко го нема на видик.Јавноста и понатаму бруи за аферата на Јелена Карлеуша и фудбалерот Дгњен Врањеш. Мислењата се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ципрас: Посакувам соседот да ги исполни обврските од Договорот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: