Две грчки сценарија за уривање на договорот за името со Македонија

11 копии

Договорот од Преспа ќе го донесе нашата влада во Парламентот и ќе биде изгласан со апсолутно мнозинство, од над 150 пратеници, вели шефот на грчката ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот министер објаснува дека е свесен за ставот на коалицискиот партнер во владата, Панос Каменос, но тоа нема да биде пречка за ратификација на договорот ...
| | веќе видена | слични

Договорот од Преспа е лош за Грција, а оние кои не се согласуваат со него не може да се нарекуваат радикални десничари и националисти. Лидерот на грчката ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Ставот дека Договорот од Преспа е лош за Грција, но и дека претставува дипломатски и политички пораз за премиерот Алексис Ципрас и шефот на дипломатија Никос ...
| | веќе видена | слични

Во неговото воведно обраќање на средбата во Солун со претставниците на организациите на производители и на научните организации од Северна Грција, упатувајќи ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Кое беше постојаното барање на скопската страна, поважно и од името? Македонскиот јазик и македонскиот идентитет. Ние го дадовме тоа и го дадовме без во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на Независни Грци, Теодорос Тосунидис бара од лидерот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, да одговори „дали ја прифаќа употреба на името на ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописничката на МИА од Атина, реакцијата од Тосунидис до Мицотакис е по повод интервјуто на лидерот на Нова демократија за грчката телевизија ...
| | веќе видена | слични

 Ние го дадовме тоа и го дадовме без во суштина да добиеме нешто за возврат и ова е длабоко загрижувачко, бидејќи се поврзува со скопскиот идредентизам, вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во интервју за „Курир“ претседателот на ПОДЕМ, Живко Јанкуловски вели дека договорот со Грција е навистина историски бидејќи со него Македонија и нејзиниот ...
сите 66 | | | веќе видена

Подобрување на бизнис регулативата и директен дијалог со приватниот сектор за надминување на предизвиците од даночните и кадрови политики врз ИКТ секторот во ...
сите 64 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска присуствуваше на почетокот на изградбата на нов модерен станбено деловен објект Гарден Ресиденс Ин во Скопје. Како што соопшти ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две грчки сценарија за уривање на договорот за името со Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: