Кочов: Не жалиме што би се сретнале со Работнички во полуфинале, а не во финале

Желбата на сите осум екипа е една, колку и да сака секој учесник да се „залажува“ дека е важно да се учествува...А токму на ваквите натпреварувања како што е ...
| | веќе видена | слични

Гевгелија која ќе биде домаќин на завршницата на кошаркарскиот Куп на Македонија е подготвена организацијата на турнирот да мине во најдобро можно издание. Од ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 645 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 321 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 1561 | | | веќе видена

Вчера во 20.40 часот во СВР Тетово, 22 – годишна девојка пријавила дека преку социјална мрежа ѝ се злоупотребени личните податоци од страна на С.И. од с.Долно ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кочов: Не жалиме што би се сретнале со Работнички во полуфинале, а не во финале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: