Гостиварец влезе во финалето на поетскиот фестивал „Литературни искри 2018“

Познати се имињата на поетите кои влегоа во финале на годинешното петто по ред издание на Меѓународниот поетски фестивал „Литературни искри 2018“ во Гостивар. ...
| | веќе видена | слични

Десет поети од Македонија и по еден од Бугарија и Србија се борат за наградите на петтото издание на Меѓународниот поетски фестивал „Литературни искри 2018“ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Македонската радио телевизија подготвува студио во кое ќе се одржи дуелот меѓу премерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во среда, објави ...
сите 231 | | | веќе видена

Реакциите на партиите на Албанците кои останаа во опозиција не го променија ставот на лидерот на владината ДУИ, Али Ахмети кој смета дека нема потреба од ...
сите 74 | | | веќе видена

Група граѓани со транспаренти и пеејќи патриотски песни ги пречекуваат лидерите на партиите кои денеска попладне во Клубот на пратеници во Скопје ќе седнат на ...
сите 180 | | | веќе видена

Иако невестата Меган Маркле навистина била сама, единствено нејзината мајка дошла на нејзината кралска венчавка,а таа бил похрабра, посталожена и помирна за ...
сите 240 | | | веќе видена

Новоизбранaта гувернерка на Народната банка на Република Анита Ангеловска - Бежоска денеска ќе ја преземе функцијата од досегашниот гувернер Димитар ...
сите 181 | | | веќе видена

Во собранието на Република Македонија ќе се формира работна група составена од претставници на политичките партии, за да се поддржи имплементацијата на ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостиварец влезе во финалето на поетскиот фестивал „Литературни искри 2018“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: