Ја силувал свеската, за да одмазди на сопругата

34-годишниот кочанчанец Б.С. ја силувал својата 16-годишната свеска, за да си одмазди на сопругата. Инцидентот станал во неговиот дом додека ги чувала неговите деца и во отсуство на сопругата, со употреба на физичка сила и закани извршил силување над малолетничката. Како мотив да го стори кривичното дело наводно била одмазда над неговата сопруга за која се сомневал дека го изневерува со неговиот брат.
| | веќе видена | слични

Две пријава за силување во ист ден, едната поради силување малолетничка, а другата за обид за обљуба на внук врз баба, поднесе кочанската полиција Б.С. ја силувал својата балдаза пред шест дена, информираат од МВР. Таа отишла во домот на својата сестра и зет да им ги чува децата. Пријавениот чекал девојката да ги заспие децата, а потоа заканувајќи се и удирајќи ја, и се нафрлил и го извршил грозоморниот чин. Тоа го сторил само за да и се одмазди на својата сопруга, за која се сомневал дека го изневерува со брат му . Вториот случај е регистриран во средата, два часа по полноќ. Осумнаесетгодишниот А.Ѓ. влегол во собата каде што спиела баба му, и се втурнал во креветот и ја нападнал. Не успеал во намерата да ја обљуби оти повиците за помош ги слушнал неговиот татко. Од него бил спречен да ја реализира гнасната намера. Внукот е пријавен и приведен во полиција, а оттаму со кривична пријава е однесен во суд кај истражен судија.
| | веќе видена | слични

Ја силувал малолетната сестра на сопругата Полицијата во Кочани за неколку дена регистрирала два случаја на сексуално насилство. Во информацијата од СВР Штип е наведено дека осомничен за силување е Б.С. (34), кој ноќта помеѓу 17 и 18 јуни го искористил доаѓањето на гости на сестрата на неговата сопруга, за да ги чува нивните деца. Додека жена му била отсутна, тој употребил сила и закани врз 16-годишното девојче, и го силувал. Како мотив за тоа што го сторил, Б. С. пред полицијата рекол дека $ се одмаздува на жена си, оти се сомневал дека таа го изневерувала со неговиот брат. Второто силување во обид се случило на 22 јуни, два часа по полноќ, кога 18-годишниот А.Ѓ. во семејниот дом во Кочани ја нападнал неговата седумдесет и петгодишна баба, додека таа спиела. Силувањето го спречил неговиот татко, откако ги слушнал повиците за помош. Осомничените сексуални насилници му се предадени на истражен судија во Основниот суд во Кочани. И.Ст.
| | веќе видена | слични

Шеснаесетгодишна девојка од Кочани била силувана од нејзиниот зет, кој, пак, завчера на истражителите им рекол дека тоа го сторил за да и се одмазди на сопругата, која, наводно, имала интимна врска со брат му. Според наодите на истражителите од Кочани, 34-годишниот Б.С. грозоморниот чин го сторил ноќта меѓу саботата и неделата. Малолетната кочанчанка дошла во неговиот дом, откако претходно ја замолиле да им ги причува двете мали деца. Во периодот кога била обљубена, нејзината сестра не била дома. Искористувајќи ја можноста кога неговата сопруга не била дома, а неговите две деца биле заспани, влегол во собата каде што лежела девојката и насила успеал да и ја соблече облеката и да ја обљуби. - Откако девојчето ги успеала двете деца, зетот го извршил блудното дејствие. На полицијата и признал дека обљубата ја извршил со цел да се одмазди на неговата сопруга, за која се сомневал дека го изневерува со неговиот брат - вели портпаролката на штипска полиција Снежана Санева. Ден по настанот, малолетничката не можела ...
| | веќе видена | слични

ШТИП – Кочанчанецот Б.С. (34) ја силувал 16-годишната свеска за да и' се одмазди на сопругата, за која се сомневал дека е во љубовна врска со неговиот брат. Настанот се случил на 17 јуни. Младиот кочанчанец го искористил моментот кога неговата сопруга била на работа и ја силувал нејзината помлада сестра, која ги чувала неговите деца. Во изјавата дадена при неговото приведување во полицијата во Кочани тој признал дека ја силувал свеската. Како причина го навел сомнежот дека сопругата го изневерувала со неговиот брат! Полицијата во Кочани расветли уште едно дело на обид за силување, кое, како и претходно, е карактеристично по својата необичност. Се работи за обид за силување на 75-годишна старица од страна на нејзиниот 18-годишен внук. Внукот А.Г. се обидел да ја силува баба си во вторникот околу два часот. Во тоа време бабата спокојно спиела во куќата на својот син, а кога внукот ја нападнал, таа почнала силно да вика и да бара помош. Нејзините повици ги слушнал нејзиниот син, односно татко на момчето, кој ...
| | веќе видена | слични

Кочанчанец се сомневал дека неговата сопруга го изневерува и за одмазда ја силувал нејзината шеснаесетгодишна сестра, а осумнаесетгодишно момче се обидело да ја силува својата баба, но во последен момент во собата влегол неговиот татко и го спречил. Во двата случи биле поднесени кривични пријави, но засега нема информации дали истражен судија на осомничените им одредил притвор. Според информациите на локалната полиција Б.С. (34) минатиот викенд во својот дом ја нападнал и ја силувал малолетната сестра на својата сопруга, која дошла да му помогне и да ги причува децата. На полициските инспектори тој им раскажал оти се сомневал дека сопругата го изневерува со неговиот брат и оти одлучил да и се одмазди силувајќи го малолетното девојче. Завчера, пак, А.Ѓ. влегол во собата во која спиела неговата седумдесет и петгодишна баба и се обидел да ја силува. Старицата почнала да бара помош, а нејзините крици ги чул таткото на момчето, кој влегол во собата и го спречил синот. Тој самиот го однел во полициската станица и ...
| | веќе видена | слични

Кочанчанец ја силувал својата малолетна балдска под изговор дека и се одмаздува на сопругата за која се сомневал дека го изневерува со неговиот брат, а момче се обидело да ја силува својата баба, кочанската полиција денеска поднесе две пријави за силување. 34-годишниот кочанчанец го искористил моментот кога неговата сопруга не била дома, а нејзината 16-годишна сестра ги чувала нивните две деца. Откако децата ги заспала, зетот ја нападнал и успеал да ја совлада и обљуби. Девојчето два дена молчело по што настанот прво и го раскажало на мајка си, а потоа го пријавило во полиција. Другиот случај е уште побизарен. 18-годишно момче околу два часот по полноќ се обидело да ја силува сопствената 75-годишна баба, која спиела во нивната семејна куќа во Кочани. Блудниот внук во обидот го спречил неговиот татко, кој ги слушнал повиците за помош. И двајцата насилници се изведени пред Истражен судија во Основниот суд во Кочани.
| | веќе видена | слични

Кочани, 23 јуни 2011 (МИА) - До кочанската полиција во ист ден пристигнаа две пријави и тоа една за силување на малолетничка и друга за обид за обљуба на внук врз 75 годишна баба. Во првиот случај 34 годишниот зет ја силувал 16 годишната балдска, односно сестра на неговата сопруга, а во вториот случај 18 годишен внук се обидел да ја силува сопствената баба. Портпаролот на СВР-Штип, Снежана Санева денеска информира дека кочанчанецот Б.С. е пријавен дека извршил обљуба врз 16 годишното девојче, а настанот се случил пред шест дена во неговиот дом. - Откако девојчето ги успала двете деца, зетот го извршил блудното дејствие. На полицијата и признал дека обљубата ја извршил со цел да се одмазди на неговата сопруга за која се сомневал дека го изневерува со неговиот брат, појаснува Санева. Б.С. е приведен и спроведен пред истражен судија во кочанскиот Основен суд. Случајот со обидот од страна на 18 годишно момче да ја силува неговата баба бил неуспешен затоа што повиците за помош од старицата ги слушнал неговиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Осумнаесет-годишно момче од Кочани се обидело да ја силува својата баба, но било спречен во намерата од татко му, соопшти денеска СВР Штип. Делото е сторено вчера (22.06.) околу 02 часот од страна на А.Ѓ (18) од Кочани кој се обидел да ја силува неговата 75-годишна баба додека спиела во нивната семејна куќа во Кочани, но во намерата бил спречен од страна на неговиот татко откако претходно ги слушнал повиците за помош. СВР Штип против сторителот поднесе соодветна кривична пријави до надлежното Обвинителство. Врати се назад
| | веќе видена | слични

Еден Кочанчанец деновиве во својот дом ја силувал малолетната свеска, во знак на освета, бидејќи се сомневал дека неговата сопруга го изневерува со неговиот роден брат. Според СВР Штип, Б.С.(34) од Кочани го искористил присуството на негова роднина (сестра на неговата сопруга) на возраст од 16 години додека ги чувала неговите деца во неговиот дом во Кочани, и во отсуство на сопругата, со употреба на физичка сила и закани извршил силување над малолетничката. Како мотив да го стори кривичното дело наводно била одмазда над неговата сопруга за која се сомневал дека го изневерува со неговиот брат, е наведува во соопштението.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 238 | | | веќе видена

За да се најде и усогласи консензуален кандидат, лидерот на СДСМ Зоран Заев завчера и вчера имаше одделни разговори со лидерите на три партии на Албанците – ...
сите 225 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 306 | | | веќе видена

Гостиварската локална самоуправа изрази благодарност до жителите на селото Ласкарце, до медицинскиот персонал и до сите оние кои на било кој начин помогнале во ...
сите 214 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ја силувал свеската, за да одмазди на сопругата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: