Летни уметнички ноќи

3 копии

Синоќа, на манифестацијата Летни уметнички ноќи на улица Самоилова,во организација на „Култура 365“, беше претставено најновото прозно дело од Ѕвездан ...
| | веќе видена | слични

Деветнаесет годишната Анастасија Лефкоска од Гостивар дебитира пред читателската публика со новелата под наслов „Сe’ она што никогаш не можев да ти го кажам“. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 5. јули 2019 (ИНПРЕС) – Новата културна манифестација ЛУНУС – Летните уметнички ноќи на улица Самоилова, продолжува со своите активности. Утревечер ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 164 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 265 | | | веќе видена

Иранските власти денескa соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер „Стена Имперо“ се на безбедно и во добро здравје.Тоа за ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Летни уметнички ноќи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: