Хорор во Куманово: Дете силувало дете


4 копии

Петнаесетгодишник од Куманово силувал девојче. Според податоците на полицијата, детето било во љубовна врска со силуваното девојче. Во текот на декември 2016 година на месноста Спомен костурница, момчето извршило полови дејствија над девојчето.
| | веќе видена | слични
3 копии

Полицијата во резерватот Катарниагат во Индија пронајде девојче, кое извесен период живеело со мајмуни. Жителите на регионот Мотипур во јануари ја известиле полицијата дека во шумата виделе девојче со група мајмни. Полицијата долг период се обидуваше да го фати девојчето, но тоа им бегаше. - Кога полицаецот го повика девојчето, мајмуните го напаѓаа. Сепак тој успеа да ја спаси. Тој го зеде девојчето и трчаше до возилото, а мајмуните трчаа по нив, изјави полицацот Динеш Трипати. Девојчето е хоспитализирано во Бараих и се уште се лекува. Таа не зборува и не разбира ниту еден јазик. - Поминала многу време со животните и логично е да се однесува како нив, изјави лекарот Д. К. Синг. Се претпоставува дека девојчето е на возраст од осум до 12 години. Лекарите работат на нејзина социјализација, но иако почна да оди на две нозе и да јаде со раце, се уште е склона на напади на бес и аграсија. Полицијата трага по родителите на девојчето.
| | веќе видена | слични

Жителите на регионот Мотипур во јануари ја известиле полицијата дека во шумата виделе девојче со група мајмни. Полицијата долг период се обидуваше да го фати девојчето, но тоа им бегаше. – Кога полицаецот го повика девојчето, мајмуните го напаѓаа. Сепак тој успеа да ја спаси. Тој го зеде девојчето и трчаше до возилото, а мајмуните трчаа по нив, изјави полицацот Динеш Трипати. Девојчето е хоспитализирано во Бараих и се уште се лекува. Таа не зборува и не разбира ниту еден јазик. – Поминала многу време со животните и логично е да се однесува како нив, изјави лекарот Д. К. Синг.Лекарите работат на нејзина социјализација, но иако почна да оди на две нозе и да јаде со раце, се уште е склона на напади на бес и аграсија. Се претпоставува дека е на возраст од осум до 12 години. Полицијата трага по родителите на девојчето.
| | веќе видена | слични

Светските медиуми ја пренесуваат приказната за девојчето од Индија, кое наводно пораснало со мајмуни, живеела со нив, растела со нив, па сега и се однесува како нив. Полицијата го пронашла девојчето во шумата во индискиот регион Мотипур, во заштитениот резерват Катарниагат. Властите се обидуваат да утврдат како осумгодишното девојче воопшто завршило со мајмуните во шумата. Таа била пронајдена од страна на Суреш Јадев, заменик-комесар на локалната полиција, додека заедно со мајмуните барала храна во близина на населена област покрај резерватот Катарниагат во провинцијата Утар Падеш. Суреш забележал дека девојчето се однесува идентично како мајмуните и дека бурно реагира при контакт со луѓе. Полицијата по ова долго време се обидувала да го фати девојчето, но тоа бегало. Откако ја пронашле и фатиле, таа била пренесена во болницата каде што лекарите откако ја прегледале ја подложиле на процес на социјализација. Daily Mail ги пренесува зборовите на официјалните претставници на болницата, кои изјавиле дека ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Индија соопшти дека во заштитениот резерват Катарнијагат, во шумските предели на северниот регион Мотипур, било најдено девојче кое израснало со мајмуни и се однесувало како нив. Локалните жители во јануари ја известиле полицијата дека го виделе девојчето со група мајмуни. Полицијата долго време се обидувала да го најде и фати девојчето, но тоа успевало да им побегне на полицајците. Кога конечно успеале да го фатат, девојчето било без облека и поцрвенето од долгата изложеност на сонце. Списанието „Times of India“ објави дека кога еден од полицајците се обидел да го спаси, девојчето било со група мајмуни и изгледало како да му е многу удобно со нив. „Кога се обидел да ѝ се доближи, мајмуните почнале да го напаѓаат. Сепак успеал да ја спаси. Ја зел во раце и трчал до полициското возило додека мајмуните го бркале“, изјави полицаецот Динеш Трипати за новинската агенција „Associated Press“. Осумгодишното девојче е сместено во болница во Банраих каде му е пружена медицинска помош, а докторите велат ...
| | веќе видена | слични

Индиската полиција пронајде 8-годишно девојче, кое со години живеело и било пораснато од мајмуни. Девојчето е пронајдено во џунгла близу границата со Непал. Било речиси голо, прегладнето и со помали повреди на телото. Кога било пронајдено, давало отпор, а три мајмуни се обидувале да го одбранат. Индиските власти не знаат ништо за него – кое е, од каде е и колку време минало во целосна дивина. Тоа е сместено во болница во Утер Прадеш. Не знае да зборува, вреска како животно, оди на четири нозе, одбива храна од чинија и јаде од земја, што според лекарите, упатува на тоа дека девојчето минало подолго време меѓу мајмуни. Лекарите претпоставуваат дека тоа се хранело со храната на група мајмуни, кои го прифатиле како член на своето семејство.
| | веќе видена | слични
2 копии

Индиската полиција пронашла девојче кое пораснало со мајмуни. Живеела со нив и се однесувала како нив. Индиската полиција пронашла девојче кое пораснало со мајмуни. Живеела со нив и се однесувала како нив.Девојчето е пронајдено во шумаво регионот Мотипур близу Катарнигат.Властите се обидуваат да откријат како воопшто, ова 8- годишно девојче завршило да живее во шума со мајмуни.Неа ја приметил комесарот на полицијата, со група мајмуни кои влегле во селото по храна и приметил дека се однесува како мајмун, и агресивно реагира на луѓе, па пробал да ја фати, а таа бегала.Тој пријавил во Полиција и тие подолго време ја бркале, но сега конечно е пронајдена и задржана во болница.Дејли меил ги пренесува изјавите на докторите кои работат до неа.Таа бурно и агресивно реагира на луќе, јаде без раце и оди на сите четири и незнае да зборува.Таа по неколку дена се научила да оди исправено, но за нејина социјализација ќе биде потребно подолго.
| | веќе видена | слични

Девојчето е пронајдено во џунгла близу границата со Непал. Било речиси голо, прегладнето и со помали повреди на телото. Кога било пронајдено, давало отпор, а три мајмуни се обидувале да го одбранат.  Индиските власти не знаат ништо за него - кое е, од каде е и колку време минало во целосна дивина. Тоа е сместено во болница во Утер Прадеш. Не знае да зборува, вреска како животно, оди на четири нозе, одбива храна од чинија и јаде од земја, што според лекарите, упатува на тоа дека девојчето минало подолго време меѓу мајмуни.  Лекарите претпоставуваат дека тоа се хранело со храната на група мајмуни, кои го прифатиле како член на своето семејство. 
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 15 годишно лице од Куманово за сторено кривично дело ,,полов напад врз дете кое не наполнило 14 години”. Пријавениот кој бил во љубовна врска со оштетената во текот на декември 2016 година на м.в. Спомен костурница, извршил полови дејствија над истата.
| | веќе видена | слични

Малолетник од Kуманово на возраст од 15 години силувал 13-годишно девојче, во декември лани во Kуманово, информираа од МВР. Полицијата против малолетникот поднела кривична пријава за полов напад врз дете што не наполнило 14 години. Според полицијата, осомничениот бил во љубовна врска со девојчето. Двајцата во текот на декември лани се сретнале во месноста Спомен-костурница, а малолетникот извршил полови дејство над девојчето.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 322 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 681 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишната гимназијалка Јована Лепосавиќ прва доплива до светиот крст денеска во Земун, јавуваат српските медиуми. Младата белграѓанка која пред ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хорор во Куманово: Дете силувало дете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: