Казна за Спалети


Искусниот фудбалски стратег од клупата на Нероаѕурите доби парична казна, но и предупредување од страна на куќата на фудбалот во Италија. Италија Интер тргна ...
| | веќе видена | слични

Големото засилување на Интер, Раџа Наинголан не чекаше многу и се огласи преку социјалните мрежи по повод видеото кое излезе во јавнсота, а на кое се гледа ...
| | веќе видена | слични

Кариерата на Раџа Наинголан во дресот на Интер не започна најдобро. Белгискиот фудбалер кој стигна од Рома како големо засилување се повреди и не беше во ...
| | веќе видена | слични

Играчот од средниот ред на Интер, Раџа Наинголан, повторно се најде во центарот на вниманието на италијанските медиуми откако беше забележан во ноќен клуб за ...
| | веќе видена | слични

Професионализмот во италијанските клубови, особено во клубовите со голема традиција, бил на завидно ниво, а медиумите секогаш се обидувале да ги фатат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во синоќешното гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21 истакна дека владата на СДСМ и Зоран Заев тоне во ...
сите 171 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар доби ново засилување и тоа во стручниот штаб во името на Билјана Црвенковска. Поранешната македонска ...
сите 172 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 11 | | | веќе видена

Дафина Стојановска, Зоран Илиоски, Димитар Стевананџија, Ане Лашкоска, Никола Мицевски и Васил Пишев се дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно кажаа дека ...
сите 83 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Донесовме одлука секој граѓанин да постапи според сопствено убедување“, истакна Мицкоски. Оваа препорака не само што ја збуни јавноста, туку очигледно создаде ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казна за Спалети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: