Клупска химновизија 2

Продолжуваме со вториот дел од оваа наша нова и веруваме интересна рубрика. Ем си слушаме музика, ем таа е фудбалска. Музиката е составен дел од фудбалот. Следуваат 5 прекрасни химни на фудбалски клубови од секој дел на светот. За почеток едно рапче, неофицијална химна на холандски Ден Хааг. Како почит кон испаднатиот аргентински гигант Ривер Плејт, следува неговата химна. Продолжуваме со една навистина интересна навивачка песна за босански Травник. Тука е и најновата химна на италијански Бари, во типичен италијански стил. За крај и една песна за шкотски Селтик.
| | веќе видена | слични

Останато

Очекуваме своите ставови пратениците да ги кажат во собранието, а ако имаат забелешки да поднесат амандмани. Градењето на дво-третинско мнозинство ќе биде во ...
сите 157 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 225 | | | веќе видена

Скандалот со рекетарско – политичко – судско – медиумскиот октопод секој ден добива нови и нови димензии. Затоа влегуваат од лага во лага и со тоа уште повеќе ...
сите 98 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 107 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клупска химновизија 2

Од:
До кого (е-маил):
Порака: