КЛУЧ НА ВРАТА: „Југохром“ и „Макстил“ мора да ги исполнат еко-стандардите

11 копии

Доколку компанијата „Југохром“ до 31 октомври, кога е крајниот рок за исполнување на условите за добивање А интегрирана дозвола, сама не го затвори ...
| | веќе видена | слични

31-ви октомври е крајниот рок за Макстил и Југохром Јегуновце за поставување филтри за пречистување на загадениот воздух од овие фабрики, најави ресорниот ...
| | веќе видена | слични

Ниту „Макстил“, ниту „Југохром“, двајцата најголеми загадувачи, не стигнуваат да ги имплементираат потребните еколошки стандарди до крајниот рок што истекува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Макстил нема да стигне до крајот на 30. октомври годинава целосно да ја инсталираат потребната опрема што ги бараат еколошките стандарди за намалување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за животна средина и просторно планирање Нурхан Изаири и градоначалникот на Тетово, Теута Арифи, денеска ќе направат увид на тековните активности за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судијата на Специјализираниот кривичен суд во Словачка утре ќе донесе одлука за побараниот притвор за осомничениот атентатот на премиерот Роберт Фицо, Јурај ...
сите 384 | | | веќе видена

НАСКОРО ЌЕ ИМА ДОГОВОР ЗА ВЛАДА Претседателoт на Алијансата за Албанците и еден од лидерите на коалицијата ВЛЕН, Арбен Таравари на новинарско прашање за ...
сите 352 | | | веќе видена

По полноќ коалицијата Вреди ги поздрави одлуките на Управниот суд и повика на масовна излезност на граѓаните на повторено гласање на избирачкото место каде ...
сите 297 | | | веќе видена

Мештани кажале дека израелски оклопни возила дошле до пазарот во центарот на Џабалија, најголемиот од осум кампа за бегалци во Газа, и дека со булдожери ги ...
сите 337 | | | веќе видена

Основен суд се произнесе околу Љупчо Палевски Палчо кој беше екстрадиран од Турција. Во однос на повеќе новинарски прашања поврзани со осомниченото лице Љ.П. ...
сите 158 | | | веќе видена

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне наместа, особено во северните делови ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Едно лице се здобило со тешки телесни повреди откако српско возило излетало од автопатот Неготино - Демир Капија, информираат попладнево од Секторот за ...
сите 198 | | | веќе видена

Јавното обвинителство издало наредба за обдукција на починатиот притвореник во казнено поправната установа Затвор Куманово (К‘шање), соопштија денеска од ...
сите 114 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијанса за Албанците во интервју за Трилинг по изборите и изборните резултати и случувања, вели дека се работи за изборен инжинеринг и ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КЛУЧ НА ВРАТА: „Југохром“ и „Макстил“ мора да ги исполнат еко-стандардите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: