Карти: Јувентус – Удинезе

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 28-то коло од Серија А помеѓу Јувентус и Удинезе. Натпреварот ќе се одигра во недела 11 март во Торино со почеток од 15:00 часот . Рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до четврток 22 февруари до 18 часот до кога треба да уплатите и резервација за карта во износ од 3.100 денари . Во случај да не добиеме доволен број на карти од Јувентус уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи за регистрирани членови за сезоната 2017/2018. FINO ALLA FINE FORZA JUVENTUS!
| | веќе видена | слични

Изминавиот викенд се одигра последното коло во романската прва лига во која Клуж славеше на гостувањето против Јувентус Букурешт со 0:2 и со тоа ја завери шампионската титула со 4 бода предност пред ФЦСБ. Токму ова е мечот кој го одбележа колото во Романија, но не поради титулата на Клуж, туку поради една бедна статистика поврзана со овој натпревар. Домаќините за овој натпревар успеале да продадат дури 2 карти . Да, две и со овој натпревар тие се збогуваа со прволигашкиот фудбал. Јувентус Букурешт е бетер од Беневенто во Серија А. Сезоната во првата романска лига ја завршуваат со 17 порази, 8 нерешени и само една победа. Нивната гол разлика е 12:47. Извештајот вели дека мечот го следеле 40 души, одлична утеха дека имало бетер прволигашки фудбал и од нашиот. Јувентус Букурешт ќе мора да го смени и името и грбот, бидејќи Старата Дама неодамна им се закани со тужба. На социјалните мрежи го мајтапеа Јувентус Букурешт дека ја користи оваа спортска опрема. Инаку ова им е стадионот Што објавивме вчера за едни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 225 | | | веќе видена

Демократска партија на Турците преку соопштение изрази загриженост за случувањата во Исламската верска заедница.„Крајно сме загрижени поради последните ...
сите 352 | | | веќе видена

Официјално се најавени три телевизиски дуели меѓу кандидатите за претседатели на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски. Утре ќе ...
сите 329 | | | веќе видена

На средби со граѓани и митинзи кандидатите за претседатели ги продолжија изборните кампањи пред нивните партиски поддржувачи. Фокусот на обраќањето пендаровски ...
сите 123 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 229 | | | веќе видена

Многу мачнини, многу заматена и нечиста атмосфера и лошење тоа го донесе силното југозападно воздушно струење во државава и токму ова слободно може да се каже ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карти: Јувентус – Удинезе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: