Клоп и Ван Дајк ги освоија последните награди за 2018 година

Менаџеот на Ливерпул, Јирген Клоп и најскапиот дефанзивец во светот – Вирџил ван Дајк, ги освоија наградите за бр.1 во Премиер лигата за декември. Клоп беше избран за менаџер на месецот, за Ван Дајк ја освои наградата за најдобар играч за последниот месец во годината. Ливерпул имаше одличен месец, освојувајќи ги сите свои седум натпревари. „Црвените“ се етаблираа на врвот во Англија и ја продолжија кампањата во елиминациската фаза на Лигата на Шампионите. Инаку во првата недела на дванаесеттиот месец „црвените“ запишаа победи над Евертон и Барнли, по што следеа успеси над Борнемут, Манчестер Јунајтед, Вулверхемптон, Њукасл и Арсенал, за да се зацврсти доминацијата на тимот на Клоп во крајот на 2018-та година.
| | веќе видена | слични

Стоперот на Баерн Минхен и на германската репрезентација, Матс Хумелс имаше едно интересно дружење со фановите на социјалните мрежи, односно одговараше на многу прашања на различни теми околу фудбалот и надвор од него. Едно од нив се однесуваше за неговото мислење околу централната позиција во одбраната, поточно да посочи кој е најдобриот играч во овој момент на тој дел од теренот. Тој нема дилеми околу тоа и неговиот глас оди кај членот на Ливерпул, Вирџил Ван Дајк. Матс одговори кратко и јасно на прашањето дали Холанѓанецот е најдобриот централен дефанзивец на планетава. Yes https://t.co/wZqZT2dJVA — Mats Hummels (@matshummels) January 12, 2019
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 198 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 255 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 292 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Кристијан Ниневски беше најсреќен меѓу 140-те верници кои скокнаа во водите на Вардар по светиот крст на централната манифестација за големиот христијански ...
сите 213 | | | веќе видена

Реал Мадрид успеа да ја добие пресметката со Севилја со 2-1, но дуелот на „Сантијаго Бернабеу“ го одбележаа спорни моменти од кои најмногу внимание доби ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клоп и Ван Дајк ги освоија последните награди за 2018 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: