Клоп ја прокоментира победата – но и повредата на Салах


Емоциите вечерва ќе бидат силни во Ливерпул по големата победа во британското класико во рамките на четвртфиналето од ЛШ. Ливерпул убедливо го доби Манчестер Сити со 3:0, кој воопшто не наликуваше на себе вечерва на ова гостување. Доколку сакате да ви биде накратко опишен очајот на Сити, доволно е да се напомене дека гостите од Манчестер, вечерва официјално не упатија ниту еден шут кон голот на Ливерпул. По натпреварот имаше многу причини за задоволство во редовите на „црвените“. „ Резултатот е нешто што не го очекувавме. Требаше да играме повеќе фудбал во вториот дел и тоа е факт. Нашиот противник немаше многу шанси, се одбранивме доста добро. Резултатот од првиот дел беше одличен, но тоа беше се. Првиот дел беше брилијантен, така фудбалот треба да функционира. Ги знаеме квалитетите на Сити, но нашите голови беа фантастични. Доколку имавме подобра контрола над игрите и доколку не се браневме толку длабоко, можеби се уште ќе имавме шанса против Сити и во првенството “, истакна Клоп. „ Ни требаше оваа ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп во изјава за „Билд“ истакна дека не е загрижен за евентуално заминување на Мохамед Салах. Салах кој пристигна на „Енфилд“ од Рома во летниот преоден рок во моментов е најдобар стрелец во Премиер лигата со 29 погодоци, а неговите осум голови во Лигата на шампионите го однесоа Ливерпул во полуфиналето на најелитното европско натпреварување. Неверојатната форма на египетскиот интернационалец го привлече вниманието на Реал Мадрид, но Клоп ги негираше шпекулациите за негово евентуално заминување. – Знам дека Мо се чувствува многу добро овде, а тој знае дека нашиот стил на игра е перфектен за него. Воопшто не сум загрижен дека ќе си замине, – коментираше германскиот стратег.
| | веќе видена | слични

Без никакви дилеми Мохамед Салах е помеѓу најдобрите фудбалери во светот. Египќанецот игра навистина чудесно во дресот на Ливерпул оваа сезона и интерес за неговите услуги, според странските медиуми покажаа Пари Сен Жермен и Реал Мадрид. Меѓутоа менаџерот на клубот од „Енфилд“, Јирген Клоп со последната изјава ги смири навивачите. „Знам дека Мо тука се чуствува како дома. Знае дека околу него ја градиме играта и не сум загрижен поради приказните кои кружат“, изјави Клоп и така веројатно потврди дека Салах и наредната сезона ќе биде играч на „црвените“. Наводно ПСЖ и Реал се спремни да издвојат огромни суми и да го направат Салах најскап фудбалер на сите времиња. Салах оваа сезона настапи на 44 натпревари за Ливерпул и има учинок од 39 голови и 13 асистенции. Клоп за иднината на Салах: Тој тука се чуствува како дома
| | веќе видена | слични
2 копии

Даде гол минатата сабота, нов премиерлигашки за него, но му беше признат дури четири дена подоцна. Напаѓачот на Тотенхем Хери Кејн го даде вториот гол во победата над Стоук од (2:1), но тој му беше припишан на Кристијан Ериксен, кој пак го реализираше првиот гол за Спарси. Но после жалбата, Премиер лигата и службено му го припишаа на членот на „Гордиот Албион", потврдено е после прегледувањето на снимката. Веднаш по мечот, самиот Кејн изјави дека топката го допрела неговото рамо после шутот на Ериксен од слободен удар, а пред да ја помине онаа гол-линија. „Се колнам со животот на својата ќерка дека ја допрев топката, но јас тука не можам ништо"- рече Кејн во саботата. "Ако ја сменат одлуката, во ред, ако го прифатат мојот збор, исто така Најважно е дека победивме"- дополни Кејн. Засега има 25. голови во Премиер лигата, но му недостасуваат уште четири за да се израмни со водечкиот стрелец, Мохамед Салах оф Ливерпул. The Premier League has awarded Harry Kane a goal that he was not involved in. Strange. ...
| | веќе видена | слични

Играчите на Ливерпул преку социјалните мрежи буквално се потсмеваа на одлуката, голот против Стоук кој претходно беше припишан на Ериксен, сепак да му припадне на Хари Кејн. Само неколку минути по официјалното потврдување дека Кејн е стрелец на погодокот прв се огласи Салах кој директно може да биде оштетен на крајот на сезоната доколку Англичанецот го помине на листата на стрелците. Египетскиот фудбалер на Твитер објави порака која гласеше „Wooooow really“ на што подолу во коментари со популарни „мемиња“ се огласија и неговите соиграчи Џорџињо Вијналдум и Симон Мињоле. Wooooooow really ? — Mohamed Salah (@22mosalah) April 11, 2018 pic.twitter.com/t8L5uQWXXA — Simon Mignolet (@SMignolet) April 11, 2018 pic.twitter.com/GnimQWDbA7 — Georginio Wijnaldum (@GWijnaldum) April 11, 2018 Одлуката на Премиер лигата на социјалните мрежи ја коментираше и поранешниот напаѓач на Тотенхем и сегашен фудбалски аналитичар, Гери Линекер. Прославениот фудбалер на „Твитер“ напиша: „Па, па, на Хери Кејн му беше припишан погодокот ...
| | веќе видена | слични

Вториот гол на Тотнем против Стоук му е препишан на Хари Кејн по жалбата на „Спарси", Мохамед Салах експресно се огласи на социјалните мрежиИзминативе денови на „Островото“ голема прашина се крена околу жалбата на Тотнем и барањето вториот гол од гостувањето Бет365 Стадионот да му се препише на Хари Кејн.Името на Ериксен стоеше во листата на стрелците, но Хари Кејн инситираше дека топката го закачила во рамо. Напаѓачот толку беше убеден дека тој има заслуга за голот што дури се заколна во сопствената ќерка.„Се колнам во животот на ќерка ми дека ја допрев топката. Ако сакаат можат да ја преиначат одлуката” – рече голгетерот.Очигледно ваквите зборови ги убедија луѓето во Премиерлигата, па попладнево беше соопштено дека голот му е препишан на Хари Кејн. Покрај изјавата на напаѓачот, разгледани биле и повторените снимки од страна на комисија составена од три члена, и сите се сложиле дека последниот допир го има токму 24 годишниот Англичанец.Со овој гол, Хари Кејн сега има 25 погодоци, четири помалку од првиот ...
| | веќе видена | слични

Тотенхем минатиот викенд го победи Стоук со 2:1, а голема прашина се крена откако вториот гол му го припишаа на Ериксен. Првичната одлука беше дека Хари Кејн не ја допрел топката, па голот беше запишан под името на Ериксен. Но, после мечот Кејн започна полемика, на од Тотенхем решија да поднесат жалба. Челниците на Премиер лигата се огласија денес и одлучија голот да му го припишат на Хари Кејн, кој сега има 25 голови оваа сезона. The #PL ’s Goal Accreditation Appeals Panel has awarded @HKane with @SpursOfficial ’s 2nd goal in their 2-1 win against Stoke More: https://t.co/BospIMR7Mq pic.twitter.com/peDFyUF811 — Premier League Communications (@PLComms) April 11, 2018 Оваа вест го изненади Салах , па многумина веруваат дека е направена неправда спрема напаѓачот на Ливерпул. Салах веднаш се огласи на Твитер и не можеше да поверува на веста. Wooooooow really ? — Mohamed Salah (@22mosalah) April 11, 2018 Голот против Стоук му го припишаа на Кејн, Салах ексресно се огласи
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах се огласи на социјалните мрежи откако Премиерлигата ја прифати желбата на Тотенхем и контроверзниот гол на дуелот со Стоук му го препиша на Хари Кејн Англија Фудбалската јавност на „Островото“ беше зачудена по одлуката на „Спарси“ да достават жалба со која бараат голот кој во прв момент му беше доделен на Ериксен да му се препише на Хари Кејн, а страстите дополнително се разбрануваа откако Премиерлигата одговори позитивно. Попладнево следуваше нова бура реакции, а со свое видување се огласи и Мохамед Салах, кој е прв стрелец во најсилното првенство на Англија. „Уооооу навистина? ” - гласеше кратката порака која сугерира дека и самиот Египјанец е изненаден од одлуката на Премиерлигата. Wooooooow really ? — Mohamed Salah (@22mosalah) April 11, 2018
| | веќе видена | слични

Премиер лигата по деталните прегледи на снимките се одлучи вториот гол од саботниот натпревар помеѓу Стоук и Тотенхем сепак да го запише на голгетерското конто на Хари Кејн. Претходно погодокот беше припишан на Кристијан Ериксен, но по жалбата од Тотенхем и деталните анализи на стручните лица од Премиер лигата, истиот му беше доделен на најдобриот стрелец на „петлите“. Одлуката е донесена по сведочењето на играчот и по прегледувањето на снимките од страна на тричлена комисија која заклучила дека финалниот допир со топката сепак го имал 24-годишниот репрезентативец на Англија. Со овој гол Кејн сега има 25 погодоци зад своето име, четири помалку од Мохамед Салах кој се наоѓа на првото место на листата на стрелците. Токму овие двајца фудбалери до крајот на првенството ќе водат битка за тоа кој ќе ја добие златната копачка во Премиер лигата. Кејн пред неколку денови се колнеше во својата ќерка дека тој играл последен со топката и дека погодокот треба да оди зад неговото име. -Се колнам во животот на ќерка ми ...
| | веќе видена | слични

Жалбата која ја поднесе Тотенхем е успешна, вториот гол на „Спарси“ на гостувањето кај Стоук му е препишан на Хари Кејн Англија Изминативе денови на „Островото“ голема прашина се крена околу жалбата на Тотенхем и барањето вториот гол од гостувањето кај Стоук да му се препише на Хари Кејн. Името на Ериксен стоеше во листата на стрелците, но Хари Кејн инситираше дека топката го закачила во рамо и дека тој има заслуга зошто таа завршила во мрежата. „Се колнам во животот на ќерка ми дека ја допрев топката. Ако сакаат можат да ја преиначат одлуката ” – рече голгетерот. Очигледно ваквите зборови ги убедија луѓето во Премиерлигата, па попладнево беше соопштено дека голот му е препишан на Хари Кејн. Покрај изјавата на напаѓачот, разгледани биле и повторените снимки од страна на комисија составена од три члена, и сите се сложиле дека последниот допир го има токму 24 годишниот Англичанец. Со овој гол, Хари Кејн сега има 25 погодоци, четири помалку од првиот стрелец Мохамед Салах. Колку заслуга има Хари Кејн за овој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 43 | | | веќе видена

* И други бизнисмени го пријавуваат рекетот, истрагата останува кај Боки 13 и Кичеец Еден пријавил па почнала истрагата, но по обелоденувањето на случајот и ...
сите 168 | | | веќе видена

На Новак Ѓоковиќ во Швајцарија, татковината на неговиот ривал Роџер Федерер, го чекало едно слатко изненадување. Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, по ...
сите 280 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска преку соопштение информира дека не се создадени услови за постигнување консензус за организирање на лидерската ...
сите 342 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 11 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клоп ја прокоментира победата – но и повредата на Салах

Од:
До кого (е-маил):
Порака: