Ширер нема дилеми во својот избор: Тој е најдобриот странец кој досега играл во Премиерлигата

Легендарниот напаѓач би можел наскоро да биде надминат по еден статистички податок кој е мошне тешко да се постигне, тој нема дилеми во својот избор за ...
| | веќе видена | слични

Јирген Клоп состави навистина фантастичен тим и во овој момент се чини дека на неговиот Ливерпул не му недостастува ништо што би го направило послаб од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некогашниот член на Њукасл, Вест Хем и Манчестер Сити како и екс-репрезентативец на Англија, Стујарт Пирс го кажа својот став и предвиде кој ќе ја освои ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Ливерпул минатата ноќ го победија Кристал Палас со 2:0 во второто коло од англиското првенство. Во англискиот Скај Спорт, традиционалното шоу за ...
| | веќе видена | слични

Легендите на Манчестер Јунајтед и Ливерпул, Гери Невил и Џејми Карагер по завршувањето на нивните кариери комплетно му се посветија на фудбалот од поинаков ...
| | веќе видена | слични

Втората рунда во Премиер лигата ќе биде официјално затворена вечерва со пресметката меѓу Кристал Палас и Ливерпул во Лондон, но тоа не му пречеше да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не може да престане да ги брани криминалите на осудениот Никола Груевски и неговите соработници. Лицемерно е ...
сите 257 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 219 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена

Загриженост за настанатата состојба со бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, попладнево преку соопштение на својот веб-сајт, изрази и Судскиот ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ширер нема дилеми во својот избор: Тој е најдобриот странец кој досега играл во Премиерлигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: