Салах дојде како замена за Шаќири во Базел, сега Шаќири ќе му ја грее клупата на Салах во Ливерпул


Ливерпул го донесе третото засилување ова лето, на Енфилд пристигнува Џердан Шаќири кој во 2012 во Базел тренираше заедно со Мохамед Салах, кој лани беше ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул направи вистински бум во досегашниот тек на летниот преоден рок со ангажманите на Наби Кеита, Фабињо, Џердан Шакири и Алисон Бекер, но според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одличниот Наби Кеита е едно од четирите нови имиња кои Ливерпул ќе ги има на располгање наредната сезона заедно со голманот Алисон Бекер, Фабињо и швајцарскиот ...
| | веќе видена | слични

Рома во овој преоден рока веќе донесе голем број засилувања, но „Волчицата“ остана без одличниот чувар на мрежата, Бразилецот Алисон. Вчера веше официјализиран ...
| | веќе видена | слични

Бразилецот Алисон Бекер синоќа ги помина медицинските прегледи и официјално стана нов голман на англиски Ливерпул. Тоа значи дека Бекер ќе му се придружи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Салах дојде како замена за Шаќири во Базел, сега Шаќири ќе му ја грее клупата на Салах во Ливерпул

Од:
До кого (е-маил):
Порака: