Клоп: Ако ја освоиме Премиер лигата, таа ќе биде за навивачите, не за мене


Јирген Клоп не е загрижен за тоа каде ќе биде тој во историјата на фудбалскиот клуб Ливерпул, и инсистира дека победата во Премиер лигата би била за „луѓето“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според многумина, Ливерпул мина најдобро на денешната ждрепка во седиштето на УЕФА бидејќи за противник го доби Порто, тим кој на хартија најслабо котира ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен доживеа елиминација од Ливерпул во осминафиналето на Лигата на шампионите, а искусниот напаѓач Роберт Левандовски како директен виновник за тоа го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Јирген Клоп не штедеше комплименти за својот лидер во одбраната Вирџил Ван Дајк, но сепак германскиот стручњак не криеше дека е посебно воодушевен од тоа што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 111 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клоп: Ако ја освоиме Премиер лигата, таа ќе биде за навивачите, не за мене

Од:
До кого (е-маил):
Порака: