Кливленд триумфира на гостувањето кај ЛА Лејкерс


5 копии
4 копии
2 копии

По двата порази во серија, Сан Антонио се опорави со победа од 118-102 над Сакраменто, шампионот Кливленд беше подобар од ЛА Лејкерс со 120-125„Спарси“ одново ...
| | веќе видена | слични

Сан Антонио Спарс по двата порази во серија успеа да победи,откако на домашен терен го совлада Сакраменто со убедливи 118-102. Пау Гасол беше прв стрелец на ...
| | веќе видена | слични

Кливленд Кавалирс го фаќа шампионскиот од благодарение на тројката Кајл Ирвинг, Леброн Џејмс и Кевин Лов. Тие вчера на гости кај Лос Анџелес извојуваа победа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 303 | | | веќе видена

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кливленд триумфира на гостувањето кај ЛА Лејкерс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: