Клеменс Која: Да се овозможи СЈО да продолжи непречено да работи


6 копии

Шефот на Мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која, денеска изрази загриженост во врска законот за СЈО, што е предмет на разговори меѓу владејачките партии ...
| | веќе видена | слични

Зошто СЈО и Катица Јанева не покренале процеси против ДУИ а ги имале бомбите кои сега излегуваат во јавност? Катица Јанева не заслужува втор мандат Намалена ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Адвокатот Јанаки Митровски јавно прашува кому не му се допаднала вчерашната емисија на 1ТВ која што сабајле била цензурирана односно избришана од каналот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска претпладне е сончево со умерена облачност, додека попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.УХМР за попладне во Скопје најавува и невреме ...
сите 309 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот Трамп воведе синоќа нови санкции врз Ајатолахот Али Каменеи и неговите соработници Иран со жестока реакција откако администрацијата на ...
сите 42 | | | веќе видена

Политичката криза во Албанија се продлабочува пред претстојните локални избори закажани за 30 јуни. Албанскиот претседател, Илир Мета, ја осуди одлуката на ...
сите 185 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клеменс Која: Да се овозможи СЈО да продолжи непречено да работи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: