Артета и Мурињо фаворити за менаџерското столче во Њукасл

6 копии

Рафаел Бенитез по само два дена од официјалната разделба со Њукасл си пронајде нов клуб во кој ќе ја продолжи кариерата. Шпанскиот стратег потпиша договор со ...
| | веќе видена | слични

Рафа Бенитез не чекаше многу за да најде нов ангажман, Шпанецот се сели на Далечниот исток и ќе биде нов тренер на Далијан Јифанг со кого стави потпис на две ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И утрово соопштение од СДСМ, во кое за разлика од претходните нивни дописи до јавноста, сега тврдат дека нивниот лидер Зоран Заев ќе биде мандатар за состав на ...
сите 806 | | | веќе видена

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 488 | | | веќе видена

Се додека не се формира Владата, нема да стартува ниту новата учебна година, велат од Комисијата за заразни болести за Фактор. На денешниот состанок ...
сите 335 | | | веќе видена

Десетици вреќи со огномет биле складирани во истиот хангар во кој имало повеќе од две илјади тони амониум нитрат во пристаништето во Бејрут, а каде на 4 август ...
сите 184 | | | веќе видена

Тинејџер на 16-годишна возраст од скопското село Јурумлери загина во Кадино синоќа пред полноќ при судар на два мотоцикли, објави МВР во полицискиот билтен. ...
сите 361 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Артета и Мурињо фаворити за менаџерското столче во Њукасл

Од:
До кого (е-маил):
Порака: