Долче и Габана дизајнираа сладолед

3 копии

Доменико Долче и Стефано Габана роденденското издание за „Magnum" ќе го опремат со специјално дизајнирано пакување, а ќе почне да се продава подоцна во јуни. Брендот „ Magnum" е инаку производ на прехранбениот концерн „Unilever". Пред неколку години познатиот дизајнер на чевли Кристина Лоботен во соработка со француските луксузни пекарници „ Laduree" изработи ново тесто.
| | веќе видена | слични

Супермоделот од 90-те во модна кампања на Долче и Габана. Омиленото модно лице, германската убавица Клаудија Шифер овие денови се враќа во епицентарот на модата и тоа со кампања за италијанското дизајнерско дуо Долче и Габана. По долгогодишното владеење на Моника Белучи на местото на главното заштитно лице на овој моден бренд, на тронот оваа сезона повторно се наоѓа русокоса икона која оставила неизбришлива трага на модната сцена во 90-те.
| | веќе видена | слични

Бајките на браќата Грим добија современа уметничка реанимација во новата рекламна кампања на италијанскиот луксузен бренд Долче и Габана. Во разгледницата за машката и женска колекција на брендот за следната зима, главна протагонистка е топ моделот од 90-те, Клаудија Шифер на која друштво покрај совршените машки и женски модели, и’ прави и преубавата Бјанка Балти. Во прекрасната и неверојатно волшебно романтична атмосфера во шума, моделите позираат носејќи креации од тантела на кои се аплицирани принтови од животни: лисици, буфови и верверички, крзнени големи капи, тоалети со скапоцени камења во комбинација со рамни обувки и високи модели на чизми украсени со блескави додатоци. Ликовите од приказните уште еднаш послужија како инспиративна нишка за линијата на Долче и Габана, па во склоп на приказната ги гледаме галантните хероини, омилените принцези и храбрите витези.
| | веќе видена | слични

Италијанското креаторско дуо, Долче и Габана го проширија полето на работа и се вклучија во дизајнирање на сладолед кој ќе го лансираат на пазарот по повод 25-от роденден на сладоледот "Magnum". Доменико Долче и Стефано Габана роденденското издание на сладоледот "Magnum" ќе го опремат со специјално дизајнирано пакување кое ќе се продава на крајот на овој месец. Инаку, "Magnum" е производ на прехрамбениот концерн "Unilever". Пред неколку години дизајнерот на чевли Кристијан Луботин со француската луксузна пекара "Laduree" изработи ново тесто.
| | веќе видена | слични
4 копии

Италијанскиот дизајнерски тандем „Долче и Габана“ го проширија полето на своето работење и се вклучи во дизајнирање сладолед кои ќе биде претставен по повод 25-годишнината од сладоледот „Magnum brand”. Доменико Долче и Стефано Габана роденденското издание за „Magnum” ќе го опремат со специјално дизајнирано пакување, а ќе почне да се продава подоцна во јуни. Брендот „ Magnum” е инаку производ на прехранбениот концерн „Unilever”.Пред неколку години познатиот дизајнер на чевли Кристина Лоботен во соработка со француските луксузни пекарници „ Laduree” изработи ново тесто.
| | веќе видена | слични

Италијанските креатори Долче и Габана го прошириле полето на работа и се вклучиле во дизајнирањето на сладолед кој ќе се пушти по промет по повод 25 години од брендот сладоледи Магнум. Доменико Долче и Стефано Габана роденденското издание на Магнум ќе го опремат со спрецијално дизајниран омот кој во продажба ќе се појави од следниот месец. Магнум е познат бренд сладоледи и е производ на прехрамбениот концерн Унилевер. Пред неколку години познатиот дизајнер на чевли Кристиан Лобутин заедно со француските луксузни пекари Ладуре изработил ново специјално тесто за потребите на пекарата.
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Долче и Габана дизајнираа сладолед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: