КК Работнички и КК Гостивар ќе се сретнат денеска од 17:30 во Куманово

На три кола пред крајот на Супер лигата, екипата на КК Гостивар денеска ќе се сретне со шампионот Работнички. Ова ќе биде четврта меѓусебна пресметка на овие ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во договор на управите на Работнички и на МЗТ Скопје Аеродром, заедно со нивните навивачки групи „Сити Парк Бојс“ и „Фемили“, утрешното вечно дерби ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на последното коло од кошаркарска Суперлига, во кое дуел треба да одиграат вечните ривали МЗТ Скопје и Работнички, двата клуба објавија дека дуелот ...
| | веќе видена | слични

Денешното дерби меѓу „Работнички“ и „МЗТ Скопје Аеродром“ ќе биде одиграно пред празни трибини, односно без присуство на публика во знак на протест за високите ...
| | веќе видена | слични

Најголемото македонско кошаркарско дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје кое е закажано за утре од 20:30 часот ќе се игра пред празни трибини. Имено управите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. Таа во посета на вулканот била со семејстото, а ...
сите 138 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КК Работнички и КК Гостивар ќе се сретнат денеска од 17:30 во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: