Ќерката на Трамп би можела да стане претседателка на Светската банка

2 копии

Иванка Трамп, која е ќерка на американскиот претседател, Доналд Трамп, е една од кандидатите за претседателската фотелја во Светската банка. Како што пишува ...
| | веќе видена | слични

Светот го обиколи веста дека ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп е кандидатка за претседател на Светска банка. Иванка, како што пишува Бизнис ...
| | веќе видена | слични

Керката на америсканскиот претседател Доналд Трамп е еден од многуте кандидати кои се во трка за „прв човек“ на Светската Банка, пренесува „Индепендент“. Се ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН, Ники Нејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател ...
| | веќе видена | слични

Но, таа не е само ќерка на претседателот – таа е, исто така, сопруга, мајка, автор и бизнисменка! Погледнете од галеријата како некогаш изгледала Иванка Трамп!
| | веќе видена | слични

Керката на Трамп има дечко од Нигерија, а ова предизвика бурни реакции на социјалните мрежи. Американските медиуми се насладуваат со фактот дека новиот партнер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

25 годишната Тифани е заљубена во милијардер од земја „вуко..ина“, барем според мислењето на нејзиниот татко Доналд. Потеклото на нејзиното момче предизвика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 202 | | | веќе видена

Сама се си кажала...Јелена Крлеуша се најде во центар на порно скандал кога босанскиот фудбалер Огњен Врење пласирал експлицитни матреијали во јавност, за ...
сите 166 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќерката на Трамп би можела да стане претседателка на Светската банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: