Ќерката посака, мајката исполни: Цеца исполнила желба на Анастасија!

Цеца вечерва ќе одржи концеерт во Подгорица, после речиси две децении. Меѓутоа кога ќе се врати во Белград ја чека убав настан. Следниот викенд во домот на Ражнатовиќ ќе биде организирана уште една веселба- заедничка роденденска забава на Цеца и Анастасија. – Го славам роденденот заедно со ќерката, инаку веројатно не би го славила. Но, бидејќи таа изрази желба да го прославиме заедно, јас таа желба и ќе и ја исполнам- изјавила таа во емисијата „Ексклузив“.
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 196 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

СЈО понудило – судот прифаил подолга листа на сметки кои веќе се замрзнати, 1ТВ дознава дека станува збор за 5 сметки од поголемите банки во државата. Додека ...
сите 281 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 93 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 113 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 43 | | | веќе видена

Обвинителката од тимот на Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова побара да му се суди во отсуство на поранешниот премиер Никола Груевски кој викендов ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќерката посака, мајката исполни: Цеца исполнила желба на Анастасија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: