Јане Ченто од Шутка им испрати порака на Мукоски, Василевски и Кацарска

6 копии

Јане Ченто го вратил решението за притвор на судот, бидејќи пишувало Република Северна Македонија и напишал дека нема да прима документи на кои пишува ...
| | веќе видена | слични

Јане Ченто пред неколку денови беше осуден на 15 години затвор, а по неговата пресудата тој остана во притвор, а кога земаше збор да се изјасни за барањето на ...
| | веќе видена | слични

Јане Ченто до Пендаровски: Ако ние сме насилници, што е вашиот аболициран пријател? Одбравте погрешен човек кој ве кандидира и затоа ќе загубите - му се обрати ...
| | веќе видена | слични

Низа реакции по вчерашната пресуда во која за упадот во Собранието на 27ми април  затворска казна од вкупно 211 години добија 16 осудени, меѓу кои највисоката ...
| | веќе видена | слични

Пресудата од 15 години затвор за Јане Ченто во случајот „27 април“ болно одекна во неговиот роден град, Прилеп, јавува дописничката на ТВ Алфа. Прилепчани со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ денеска ќе расправаат за потенцијалното започнување на преговори со Северна Македонија и Албанија. ...
сите 740 | | | веќе видена

Се додека на јавна функција се политичари кои што се сопственици, или влијателни акционери на компании, има можност за корупција и влијание на економските ...
сите 218 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 356 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јане Ченто од Шутка им испрати порака на Мукоски, Василевски и Кацарска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: