Федерер тргна без проблеми, Бушар и Шарапова рутински до второто коло на УС Опен

Њујорк, 29. август 2018 (ИНПРЕС) – Швајцарскиот ас Роџер Федерер се пласира во второто коло на УС Опен со вчерашната победа над Јапонецот Јошихито Ношиока. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Серена Вилијамс во четврфиналето на УС Опен успеа да ја победи конкурентката Каролина Плишкова. 36-годишната ветеранка со 2:0 (6-3, 6-4) ја елиминираше ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, соопшти дека партијата денеска поднесува кривични пријави против претседателот на Собранието, Талат Џафери, ...
сите 384 | | | веќе видена

Огњен Врањеш, фудбалерот на Андерлехт и репрезентативец на Босна и Херцеговина овие денови е во центарот на јавноста порад секс скандалот што изби со пејачката ...
сите 162 | | | веќе видена

За време на викендот, вакциналните пунктови ќе работат од 7.30 до 13 часот. Од понеделник пунктовите ќе продолжат да работат во две смени од 7.30 до 19 часот. ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Федерер тргна без проблеми, Бушар и Шарапова рутински до второто коло на УС Опен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: