Нови лица во претпродолжението на „Игра на тронови“


2 копии
4 копии

HBO ја искористи премиерата на „Вистински Детектив“ за да го објави првиот трејлер на познатата и последна сезона на „Игра на тронови“ за да привлече повеке ...
| | веќе видена | слични

Долго очекуваната последна сезона на серијата Игра на Тронови ќе ја има својата премиера на 14 април , потврдија од ХБО. Најавата се наоѓа на крајот на новиот ...
| | веќе видена | слични

Филмската компанија ХБО објави дека првата епизода од последната сезона на хит-серијата „Игра на тронови“ ќе почне да се прикажува на 14 април. Тие објавија и ...
| | веќе видена | слични

Датумот на премиерата на осмата сезона на „Игра на троновите“ е конечно тука! Ејч-би-о со новиот трејлер објави дека серијата се враќа на 14.4.2019 година. ...
| | веќе видена | слични

Прикажувањето на последната 8 сезона на наполпуларната серија „Игра на тронови“ започнува во април годинава, најавија од „HBO“. На ред е последната Војна, над ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Советот на јавни обвинители денеска треба да го констатира престанокот на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство. Во саботата сецијалната ...
сите 475 | | | веќе видена

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 443 | | | веќе видена

Во интервју за МРТВ 2, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 366 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 128 | | | веќе видена

Од први октомври, се решава деценискиот проблем со недостиг на лекови. Веќе од следниот месец, со укинувањето на квотите за аптеките, лековите стануваат ...
сите 131 | | | веќе видена

Економската година која ја најавуваше СДСМ се претвори во економска катастрофа за Република Македонија. Македонската економија со оваа неспособна власт го ...
сите 249 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови лица во претпродолжението на „Игра на тронови“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: