Кисела Вода: Нова локација за Центарот за зависници има, министерството за здравство ја знае

Утврдена била локацијата каде ќе биде преместен Центарот за зависници што сега се наоѓа во Кисела Вода, велат официјално од општината. Тоа не било нивна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Општина Кисела Вода со цел да го унапреди и омасови спортот на својата територија, објави оглас за материјална поддршка на спортски клубови/здруженија и за ...
| | веќе видена | слични

До редакцијата на Makpress.mk беше испратен демант од страна на општина Кисела Вода во врска со серијата текстови објавени на порталот а во врска со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шаховскиот велемајстор Роландо Кутиров денеска ќе биде гостин на Општина Кисела Вода и ќе одигра симултанка на 21-та табла со учесниците на „Шаховската лига на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 282 | | | веќе видена

Заев во паника уште сега ја призна победата на ВМРО-ДПМНЕ на претстојните предвремени парламентарни избори. Исплашен од поразот кој му следи, Заев се обидува ...
сите 310 | | | веќе видена

Атиџе Муратова, главната хероина од македонскиот документарен филм „Медена земја“ ќе биде работно ангажирана во општината Лозово и нејзината куќа ќе добие нов ...
сите 161 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Град Скопје ја превзеде депонијата „Дрисла“ од италијанскиот оператор ФЦЛ Амбиенте. Денеска Централниот регистар објави дека Град Скопје влегува со влог од ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кисела Вода: Нова локација за Центарот за зависници има, министерството за здравство ја знае

Од:
До кого (е-маил):
Порака: