Зема наш пасош, не бранеше за Вардар, сега ќе игра во втората српска лига

Помалку од шест месеци траеше „одисејата“ на голманот Александар Кировски во Вардар. Чуварот на мрежата кој беше Србин, дури извади и македонски пасош, со цел ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот поддржувач и учесник на Шарената револуција и екс-директор на Драмски театар, актерот Сашо Тасевски жестоко удри по Владата по последниот скандал ...
| | веќе видена | слични

На вечерашна емисија „Отворено на Алфа“ со Искра Коровешовска, гостуваа Љубиша Кировски, претседател на Сојуз на музички уметници, Сони Петровски и Сашо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На вечерашна емисија „Отворено на Алфа“ гостуваше Љубиша Кировски, претседател на Сојуз на музички уметници кој говореше за скандалите кои го потресоа самото ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вечерашната емисија „Отворено на Алфа“ гостуваше и актерот Сашо Тасевски кој говореше за скандалот што е актуелен деновиве во врска со делење на субвенции ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 865 | | | веќе видена

Позицијата на Макрон да го блокира пристапувањето на нови членки на Унијата е целосно оправдана, смета бугарскиот европратеникот Иво Христов, кој целосно ги ...
сите 436 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зема наш пасош, не бранеше за Вардар, сега ќе игра во втората српска лига

Од:
До кого (е-маил):
Порака: