Кире национале посакува уште една титула во ЛШ и ОИ со Македонија


2 копии
2 копии

Не си заминувам од Барселона поради економска причина, туку поради траењето на договорот што ми беше понуден. Иако имав други опции, понудата на Нант беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров по крајот на оваа натпреварувачка сезона ја напушта Барселона и се сели во нова средина во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

– Би сакал да ја освојам по втор пат Лигата на шампиони со Барселона и да играм на Олимписките игри со Македонија. Двапати стигнавме до квалификациите, но не ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најдобриот македонски ракометар, КиреЛазаров имаше опширно интервју за шпанскиот весник „АС" . Капитенот на нашата репрезентација и член на Барселона ги ...
| | веќе видена | слични

Барселона веќе ја потврди новата титула во шпанското ракометно првенство, а сега на ред е обезбедувањето место на фајнл-фор турнирот во Келн. Противник на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред стартот на четвртфиналните пресметки во Лигата на шампиони, Барселона и овој пат направи интересна најава. Ракометарите на шпанскиот тим за кого настапува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 303 | | | веќе видена

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кире национале посакува уште една титула во ЛШ и ОИ со Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: