Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време на (над)децениското владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
| | веќе видена | слични

Кирацовски, ајде организирај протести за да му помогнеш на Боки 13 да излезе од притвор како што оргазнизираше за мене , го повикува Душко Млекарот поранешниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новинарот Бранко Героски, кој со месеци наназад пишуваше за лицата инволвирани во случајот на Јавното обвинителство, „Рекет“, му одговори на поранешниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пратеникот Александар Кирацовски од СДСМ вели дека не знае кој пратеник стои зад псевдонимот Кики, за кој новинарот Бранко Геровски пишуваше дека изнудувал ...
| | веќе видена | слични

КИРАЦОВСКИ ( КИКИ ) пред 3 дена беше повикан во ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО во Скопје!!!!! Зошто КИРАЦОВСКИ го кријаат од јавноста за неговото РЕКЕТИРАЊЕ НА ...
| | веќе видена | слични

По шпeкулациите во јавноста дека двајца актуелни пратеници на СДСМ стојат зад пceвдонимите Кики и Фрики во„ peкетарскиот“ серијал на новинарот Бранко Героски, ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на владејачката партија СДСМ, Александар Кирацовски, во интервју за А1он , зборувајќи за актуелниот случај „Рекет“, изјави дека не знае кој пратеник ...
| | веќе видена | слични

Останато

Меѓународните лидери денеска ќе разговараат за собирање помош за Бејрут по експлозијата која го разори либанскиот главен град. Виртуелната конференција, која ...
сите 444 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 258 | | | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери треба да ги земат фирми блиски до ...
сите 276 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Легендарниот фудбалер на Јувентус, Алесандро Дел Пиеро изјави дека е многу изненаден од изборот на Андреа Пирло за нов тренер на „Старата Дама“.„Искрено, не би ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време на (над)децениското владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: