Кирацовски, ти извини се!

Александар Кирацовски преку својот адвокат испрати демант на написот објавен на порталот Курир под наслов „Фармерот Илиевски бара ДКСК да отвори постапка за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Поради тоа што ширеле лаги за неговиот имот, најавени се тужби за неколку медиуми од страна на пратеникот Александар Кирацовски.– Демант и тужба за клевета за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Душан Илиевски „,лекарот“ од Битола, јавно го повика Александар Кирацовски да го тужи него за снимки кои намерава да ги пушти во јавност кои, наводно, ќе ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот пратеник Александар Кирацовски од владеачката гарнитура најавува тужби за неколку проопзициски медиуми кои што како тврди лиферуваат лажни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 91 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 192 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кирацовски, ти извини се!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: