Кинезите помалку купуваат возила, но повеќе се луксузни

Од Škoda коментираат дека новиот концептуален развој Vision GT демонстрира голем дел од дизајнот и технологијата, кои ќе станат достапни на кинеските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судијката Васка Николовска-Масевска денеска воспостави нова пракса и по завршувањето на рочиштето на „Рекет“ имаше средба со новинарите.Новинарите ја ...
сите 518 | | | веќе видена

„СДСМ како одговорна и демократска партија преку легитимни законски решенија создаде услови за независно и професионално правосудство.Со Законот за Јавно ...
сите 261 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 129 | | | веќе видена

Ракометарите на Вардар в сабота му гостуваат на Порто во претпоследниот дуел од групната фаза во Лигата на шампионите. Тренерот Стевче Алушовски посакува ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинезите помалку купуваат возила, но повеќе се луксузни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: