Кинезите излегоа со генијална идеја - како да се спречат пешаците да минуваат на црвено


2 копии

На пешачките премини во Кина веќе се тестира системот кој треба на механички начин да ги спречи пешаците да минуваат на црвено светло. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Локалните власти на кинескиот град Даје, во провинцијата Хубеј, смислиле нов начин како да ги одвратат пешаците од преминување улица на црвено светло, така што ...
| | веќе видена | слични

Локалните власти на градот Даје во кинеската провинција Хубеј смислиле начин како да ја подигнат свеста и да ги спречат пешаците да поминуваат на црвено ...
| | веќе видена | слични

Во градот Даје во кинеската провинција Хубеј, властите смислија нов начин како да ги натераат пешаците да не минуваат улици на црвено светло, односно ако не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 159 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 136 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 208 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинезите излегоа со генијална идеја - како да се спречат пешаците да минуваат на црвено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: