Во Канада уапсена финансиската директорка на „Хуавеј“


Министерството за надворешни работи на Канада се обидува да оствари контакт со вториот Канаѓанец за кој се верува дека е притворен од кинеските власти под ...
| | веќе видена | слични

Министерката за надворешни работи на Канада, Криста Фриленд во средата изјави дека кинеските власти испитувале уште еден канадски државјанин, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека би можел да интервенира во случајот со директорката на кинеската телекомуникациска компанија „Хуавеј“, Менг ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Канадскиот суд одобри кауција за финансиската директорка на кинеската технолошка компанија „Хуавеј“, Менг Ванжу, која на барање на САД беше уапсена на аеродром ...
| | веќе видена | слични

Притворањето на поранешниот канадски дипломат Мајкл Ковриг во Кина, уследи по неодамнешното апсење на директорката на „Хуавеи“ Менг Ванжу во Канада, на барање ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Управата за јавни приходи најави кривични пријави против три правни субјекти кои директно или индиректно се поврзани со првообвинетиот во „Рекет“ Бојан ...
сите 207 | | | веќе видена

Енис Барди е подготвен за настап за Леванте на гостувањето на „Санчес Писхуан“ во Севилја откако ја санира повредата поради која не беше во комбинација на три ...
сите 131 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 311 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Во очекување на одлуката на лидерите на земјите членки на ЕУ дали Европскиот совет ќе одобри датум за старт на преговорите со Македонија државниот врв во ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Канада уапсена финансиската директорка на „Хуавеј“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: